Co przyniesie ulgę naszym stopom?

17-08-2017

Co przyniesie ulgę naszym stopom ?

Latem nasze stopy narażone są szczególnie na różnego rodzaju urazy, otarcia czy zranienia.

Niejednokrotnie chodząc w sandałach, czy klapkach podrażniamy delikatną skórę stóp, czy przez przypadek uderzymy się w palec.

Jak możemy pomóc sobie, gdy spotka nas takie nieszczęście?

 

Ulgę w licznych problemach ze stopami przynoszą ortezy wykonane z żelu polimerowego.

 • posiadają właściwości: antybakteryjne, nietoksyczne,
 • hipoalergiczne, testowane dermatologicznie,
 • dokładnie dopasowują się do stopy,
 • są miękkie i przyjemne w dotyku,
 • można je nakładać bezpośrednio pod skarpetki i nosić prawie we wszystkich butach,
 • wykonane są z materiału o długotrwałej wytrzymałości, perfekcyjnie chronią przed uciskiem,
 • można je bez problemu myć w letniej wodzie z delikatnym środkiem myjącym, następnie osuszyć czystym ręcznikiem, pozostawić do wyschnięcia i lekko oprószyć talkiem.

ORTEZA Z ŻELU POLIMEROWEGO
Delikatny żel polimerowy zapobiega podrażnieniom skóry na przylegających do siebie palcach, dostępny jest w postaci np.

 • obrączek korygujących,
 • nakładek na palec,
 • obrączek na palec,
 • poduszek przeciwuciskowych.

Gdzie kupić ortezy ? (kliknij)

Żel jest bardzo elastyczny co ułatwia dopasowanie go do indywidualnych potrzeb pacjenta, zapobiega przed otarciami lub uciskiem przynosząc natychmiastową ulgę.


ZAPOBIEGA OTARCIOM I STANOM ZAPALNYM
Żel nie zawiera silikonu i poddaje si
ę odkształceniu ponieważ jest szczególnie miękki i elastyczny. Materiał ten rozciąga się we wszystkich kierunkach dlatego zapobiega wszelkim otarciom.

ZAPEWNIA MIĘKKOŚĆ I KOMFORT
Żel polimerowy dzięki zdolności odkształcania amortyzuje każdy ucisk i delikatnie niweluje działające siły. Podczas zmniejszania się siły zewnętrznej materiał natychmiast powraca do swojego pierwotnego kształtu.

PIELĘGNUJE GŁADKĄ SKÓRĘ
Żel zawiera niewielkie ilości oleju parafinowego, który nawilża i zmiękcza skórę stóp. Olej zawarty w żelu pielęgnuje skórę oraz zmniejsza zrogowacenia.

CHRONI OKOLICE RANY
Bardzo elastyczny żel polimerowy idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i skóry. Dzięki lekko zwilżonej powierzchni delikatnie przylega do skóry, przez co umożliwia użytkownikowi swobodne poruszanie się.

WSPOMAGA LECZENIE
Po usunięciu odcisków, modzeli i nagniotków żel poprawia elastyczność skóry i chroni wrażliwą, podrażnioną  uszkodzoną tkankę, również po operacjach. Żel nie może być stosowany na otwarte rany.

MOCNY I TRWAŁY
Żel polimerowy jest bardzo trwały i trudno go przerwać. Po rozciągnięciu wraca do swojego pierwotnego kształtu. Można bez jakichkolwiek problemów stosować go do czterech tygodni.

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA STOPY
Żel został przebadany dermatologicznie, jest bezzapachowy, nietoksyczny i wolny od substancji uczulających. Nie stwarza podłoża do rozwoju bakterii. Ortezę z żelu polimerowego należy zdjąć przed pójściem spać i wyczyścić zgodnie z instrukcją. Części ciała na których stosowana jest orteza powinny przez noc pozostać nieosłonięte.

ZALECENIA HIGIENICZNE
Trwałość ortezy zależy w dużej mierze od sposobu jej użytkowania. Codziennie po użyciu żel należy umyć ciepłą wodą z użyciem delikatnego detergentu, osuszyć, a następnie lekko zasypać talkiem. 
Należy pamiętać, że żel uwalnia niewielkie ilości oleju parafinowego, który w rzadkich przypadkach może powodować powstanie plam na niektórych rodzajach skór z których zrobione jest obuwie.
Stosując żel należy nosić dobrze dopasowane buty, zaleca się nosić grubsze skarpety lub korzystać z wkładek ochronnych. Należy uważać na ostre krawędzie paznokci, które mogą uszkodzić ortezę. Nie należy wystawiać produktu na działanie mocnego światła, promieni słonecznych lub ciepła. 

 

Zapraszamy na nasze strony.

Zespół zdrowapolka.pl

www.zdrowapolka.pl