bezpieczeństwo płatności

Gwarantuje Spółka PayU S.A. która, decyzją Prezesa Narodowego Banku Polskiego z dnia 15 czerwca 2007 roku, uzyskała status Agenta Rozliczeniowego. Agent Rozliczeniowy nadzorowany jest przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Umowy zawierane przez sklepy lub serwisy internetowe z Agentem Rozliczeniowym dają gwarancję jasnych procedur rozliczeniowych i zapewniają bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

PayU posiada Międzynarodowy certyfikat PCI DSS i spełnia rygorystyczne standardy bezpieczeństwa PCI DSSPayment Card Industry Data Security Standard to światowy standard ustalony przez organizacje płatnicze (Visa,MasterCard) w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z transakcjami dokonywanymi za pomocą kart płatniczych.

 

Bezpieczna transmisja danych
Transmisja danych na stronach serwisów współpracujących z PayU odbywa się za pośrednictwem protokołu SSL EV (Extended Validation Secure Sockets Layer), który zapewnia najwyższy standard uwierzytelniania tożsamości.
Dowiedz się więcej czym są certyfikaty SSL i obejrzyj schemat działania SSL (http://www.payu.pl/bezpieczenstwo,4183.html).

 

Zapewnienie ochrony przed transakcjami naruszającymi prawo
PayU SA posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi płatności z użyciem karty płatniczej. Zdobyta wiedza pozwoliła im obniżyć wskaźnik podejrzanych transakcji z 40% do 0,02%. PayU oferuje gwarancję chargeback polegająca na przejęciu odpowiedzialności finansowej za transakcje z użyciem kradzionych lub utraconych kart płatniczych.