Czy warto suplementować dietę, czy nie?

03-08-2017

Czy warto suplementować dietę, czy nie?

Co to jest suplementacja diety?
Suplementacja to uzupełnianie codziennej diety w wartościowe składniki, których może w diecie brakować, lub też zapewnianie dostarczenia składników, na które jest w danym okresie zwiększone zapotrzebowanie.
Często podczas naszego życia występują okresy podwyższonego zapotrzebowania organizmu na poszczególne minerały, witaminy czy inne wartościowe składniki. Niekiedy jest to spowodowane naturalnymi procesami zachodzącymi w ciele (rośnięcie, dojrzewanie, ciąża, rekonwalescencja, menopauza), innym razem stylem życia: wysoką aktywnością, sportem, nadmiarem pracy, czy stresu. Okresem szczególnie istotnym jest, zarówno u kobiet jak i mężczyzn, wkroczenie w wiek przekwitania.
Suplementacja diety jest ważną częścią profilaktyki wczesnej.


Co to jest profilaktyka wczesna?
Profilaktyka wczesna to utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka taka pozwala utrzymać zdrowie i nie dopuszczać do warunków sprzyjających powstawaniu chorób.

Dlaczego warto suplementować dietę?
Choć z pozoru może się to nam wydawać, że odżywiamy się zdrowo, to pamiętać należy, że w pokarmie znajdować się może nieodpowiednia ilość składników odżywczych.

Spowodowane jest to m.in.:

  • spożywaniem żywności przetworzonej,
  • substancjami dodawanymi do żywności,
  • postępującym wyjaławianiem pól.

Przykład: marchew z pola sprzed 50 lat i marchew zbierana na tym polu obecnie może wyglądać podobnie, lecz wartość różnych składników będzie inna, niestety przeważnie na niekorzyść.

Badania dowodzą, że styl życia i dieta mają największy wpływ na nasze zdrowie i długość życia. Są nawet ważniejsze niż czynniki genetyczne.

Obecnie największe autorytety medyczne coraz mocniej podkreślają wagę suplementacji diety w profilaktyce wczesnej, gdyż badania niezbicie dowodzą, że większość chorób to efekt długotrwałych niedoborów poszczególnych składników diety.

Zapobiegać jest lepiej, przyjemniej i taniej, niż leczyć.
Niestety nadal wiele osób "oszczędza" na żywności i suplementach diety, gdyż ogólnie czują się dobrze. Pomimo posiadania wiedzy o zagrożeniach cywilizacyjnych czy naturalnych procesach zachodzących w ciele, mają nadzieję, że "mnie to ominie". Nie inwestują w swoje zdrowie - jedną z najcenniejszych rzeczy - aż do momentu, gdy zaczyna się ono psuć.

Nakłady środków zainwestowanych w profilaktykę wczesną są niewspółmiernie małe w stosunku do ewentualnych przyszłych kosztów leczenia.

 

Gdzie można kupić suplementy diety?

 

Zapraszamy na nasze strony.

Zespół zdrowapolka.pl

www.zdrowapolka.pl