Handmaster plus do ćwiczeń i rehabilitacji

21-03-2018

Łokieć tenisisty, golfisty, zespół kanału nadgarstka, przykurcz ręki, napięcie mięśni w dłoni – jakie ćwiczenia są pomocne w tych dolegliwościach?

 

W przypadku, gdy musimy zmierzyć się z powyższymi dolegliwościami, może nam pomóc urządzenie Handmaster Plus. To mały, przenośny przyrząd, który służy do ćwiczeń i rehabilitacji ręki, palców, kciuka, nadgarstka i przedramienia. Pomaga wzmocnić 9 mięśni, które zamykają dłoń, a także 9 mięśni, które otwierają rękę. Handmaster Plus to jedno urządzenie na którym możemy ćwiczyć zarówno prostowniki jak i zginacze palców. Niewątpliwą zaletą Handmaster Plus jest to, że są to 2 urządzenia w jednym. Piłeczka służy do ćwiczeń i rehabilitacji zginaczy palców i kciuka, a gumki pomagają wzmocnić prostowniki palców.

 

Handmaster Plus oferuje 3 poziomy oporu urządzenia, oznaczone odpowiednimi kolorami – słaby, średni, mocny, co pozwala na dostosowanie produktu do naszych możliwości oraz zwiększanie ich w miarę dalszej rehabilitacji, czy ćwiczeń. Wybór oporu Handmaster Plus pozwala również na obiektywną ocenę postępów ćwiczącego.

 

Dla kogo Handmaster Plus?

Polecany jest dla osób starszych ( pomoc w wzmacnianiu starzejących się palców i dłoni, w przywracaniu strawności, zwinności, poprawia krążenie w kończynie górnej), po urazach, udarach ( pomaga przywrócić funkcję dłoni i barków po udarze), polecany przy artretyzmie (pomaga zredukować sztywność palców i ból dla wszystkich którzy się stresują ( rozluźnia napięcie, obolałe mięśnie i redukuje ich naprężenie), może być stosowany w ćwiczeniach siłowych. Pomaga również w dolegliwościach takich jak: łokieć tenisisty, golfisty, zespół kanału nadgarstka, przykurcz ręki, napięcie mięśni w dłoni. Musimy pamiętać, że przed skorzystaniem z Handmaster Plus należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, w przypadku gdy pojawi się ból, należy czasowo zaprzestać używania urządzenia i skonsultować się z lekarzem. Sposób użytkowania urządzenia, ilość wykonywania ćwiczeń, poziom oporu Handmaster Plus określa i zaleca specjalista.

 

Handmaster Plus jest mały, prosty w obsłudze, nie zajmuje dużo miejsca, można go zabrać ze sobą wszędzie np. na spacer, do pracy, nawet w kieszeni można ściskać piłeczkę, podnosząc zwinność swoich palców. W przypadku zabrudzenia Handmaster Plus należy umyć go w ciepłej wodzie z mydłem i wytrzeć w ręcznik.

 

W celu zapoznania się z przykładowymi ćwiczeniami z Handmaster Plus zapraszamy do sklepu www.zdrowapolka.pl , bezpośredni link do produktu:

https://www.zdrowapolka.pl/cwiczenia-reki-pilka-handmaster-plus-rozny-opor.html

O obciążeniu i czasie trwania ćwiczenia oraz liczbie powtórzeń musi zadecydować lekarz lub rehabilitant.

 

 

Zapraszamy do kontaktu i zakupów, nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

 

Uwaga: Wykonywanie ćwiczeń jest zależne od stanu zdrowia - bezwzględnie w każdym przypadku należy zasięgnąć porady lekarza i ćwiczyć wg wskazań lekarza lub rehabilitanta.