Masa termoplastyczna, czy plastik termoplastyczny do czego może się przydać?

27-03-2018

Produktem potrzebnym do wykonania masy termoplastycznej są: granulki, które w temperaturze pokojowej są białe i zwarte oraz woda o temperaturze 65 stopni C. Do pojemnika, miseczki wsypujemy granulat i zalewamy do wodą. Po chwili kolor granulatu zmienia się na przeźroczysty, a granulki łączą się i powstaje masa podobna do plasteliny. Otrzymany produkt jest gotowy i możemy go w dowolny sposób gnieść, wyginać, rozciągać, wałkować, modelować, a nawet ciąć. Pozwala nam to na uformowanie dowolnego kształtu jaki chcemy. Po wystygnięciu masa, która dotychczas była miękka, zastyga i staje się twarda, przyjmując formę plastiku. Oczywiście jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z naszego dzieła (kształtu tworzywa) , możemy proces odwrócić, wkładając tworzywo do ciepłej wody o temperaturze 65 stopni C.

 

Gdzie wykorzystywana jest masa termoplastyczna i jak może nam pomóc w codziennym życiu?

Masę termoplastyczną można używać w rehabilitacji i fizjoterapii do tworzenia indywidualnych uchwytów, przy przyrządach, narzędziach i różnego rodzaju przyborach codziennego użytku, takich jak: długopisy, szczoteczki do zębów, grzebienie, sztućce, itp. Szczególnie masa ta przydatna jest dla osób z ograniczoną możliwością ruchową, po udarach, operacjach i zabiegach ręki, dla osób starszych, niepełnosprawnych, dla wszystkich osób które mają spastyczność dłoni. Już od dzisiaj nie musisz kupować drogich przyborów do użytku osobistego, kubków, itp. możesz sam wykonać, indywidualnie i do swoich potrzeb uchwyt, który będzie dla Ciebie funkcjonalny i ułatwi Ci wykonywanie codziennych czynności. Masa termoplastyczna wykorzystywana jest także w innych dziedzinach, takich jak: modelarstwo, dla majsterkowiczów, artystów, a także dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z produktem pod linkiem:

https://www.zdrowapolka.pl/granulat-termoplastyczny-wielokrotnego-uzytku.html

 

O obciążeniu i czasie trwania ćwiczenia oraz liczbie powtórzeń musi zadecydować lekarz lub rehabilitant.

 

Zapraszamy do kontaktu i zakupów, nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

 

Uwaga: Wykonywanie ćwiczeń jest zależne od stanu zdrowia - bezwzględnie w każdym przypadku należy zasięgnąć porady lekarza i ćwiczyć wg wskazań lekarza lub rehabilitanta.