Morwa biała – co to właściwie jest?

06-03-2018

Liście morwy białej – jak rosną?

Morwa rośnie jako drzewa lub krzewy w klimacie umiarkowanym i podzwrotnikowym, posiada liście pojedyncze, kwiaty niepozorne w tzw kotkach, a owoce są mięsiste i słodkie pestkowce w owocostanach przypominających jeżyny.

 

Liście morwy białej – jak działa?

Liście morwy zawierają związki czynne, które pomagają w ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi. Zawarte substancje są odpowiedzialne za hamowanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów złożonych czyli skrobi i sacharozy, co przyczynia się do ograniczenia ich przemiany w łatwo przyswajalną glukozę.W efekcie tego procesu część węglowodanów nie zostaje przez organizm strawiona i jest wydalana. Prócz tego w związku z mniejszą gwałtownością wchłaniania po posiłkach proces ten prowadzi do normalizacji poziomu cukru we krwi.

Ograniczenia przyswajania przez organizm cukru po posiłkach pomaga również w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała i wspomaga proces odchudzania. Wynika to z tego, że trawienie węglowodanów prowadzi do przemiany w tłuszcz. Tak więc ograniczenie wchłaniania cukrów hamuje odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Liście morwy białej, a dokładniej substancje w nich zawarte powodują również zmniejszenie łaknienia na słodycze, przez co można uzyskać lepszy efekt odchudzania.

Liść morwy białej pomaga również w obniżaniu zawartości tzw. złego cholesterolu we krwi ponieważ zawarte związki wykazują właściwości antyoksydacyjne.

 

Liść morwy białej dostępny jest w postaci tabletek lub herbatek:

Jak w linkach poniżej:

Liść morwy białej - herbatka w torebeczkach

https://www.zdrowapolka.pl/lisc-morwy-bialej-20x2g-herbatka-stabilizuje-poziom-cukru-we-krwi.html

lub tabletki

https://www.zdrowapolka.pl/morwa-forte-30-tabl.html

 

Zapraszamy do kontaktu i zakupów, nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

 

Uwaga: Przed zastosowaniem bezwzględnie w każdym przypadku należy zasięgnąć porady lekarza.