Poradnik jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza?

21-08-2020

Poduszki ortopedyczne do spania pomagają w zmniejszaniu bólu kręgosłupa!

Zdrowy sen z poduszką ortopedyczną jak spać w opisie poniżej!

 

Poradnik jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza? Najlepsza poduszka ortopedyczna to taka, która jest wyprofilowana, odpowiednio dobrana do naszych potrzeb oraz podtrzymuje głowę w odpowiedniej, zdrowej pozycji. Ponadto poduszki ortopedyczne, rehabilitacyjne pomagają w niwelowaniu bóli, które występują w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz zmniejszają nacisk na tkanki miękkie głowy oraz ramion. Po odpoczynku na poduszce ortopedycznej czujem,y się zrelaksowani, wypoczęci i odstresowani. Nie mamy porannych drętwień rąk, szyi, karku.

Aby dobrze i w sposób prawidłowy wybrać poduszkę ortopedyczną do spania musimy najpierw zastanowić się - jaką przyjmujemy pozycję podczas spania. Czy śpimy na boku, na wznak, a może na brzuchu, jak w linku

https://www.zdrowapolka.pl/poduszka-ortopedyczna-do-snu-z-zelem-chlodzacym.html

To odpowiedni profil poduszek ortopedycznych do spania umożliwia prawidłowe podparcie głowy, szyi, karku oraz ułożenie kręgosłupa. To profil poduszki musi być dopasowany do naszej pozycji podczas odpoczynku. A więc odpowiedź na pytanie – jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza? - to taka która jest dopasowana do naszych preferencji podczas snu.

poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna jak spać a jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza?

Niektóre modele poduszek ortopedycznych do spania, rehabilitacyjnych są uniwersalne i dopuszczają przyjmowania pozycji zarówno bocznej, jak i na plecach (czyli na wznak). Ważna jest także wysokość poduszek ortopedycznych do spania. Należy dobrać taką wysokość poduszki ortopedycznej rehabilitacyjnej, aby w pozycji spania - na boku, kręgosłup był w miarę możliwości w linii prostej. Głowa nie powinna opadać w dół (w przypadku poduszki ortopedycznej do spania za niskiej), ani nie może być zbyt wygięta w szyi (gdy śpimy na poduszkach ortopedycznych za wysokich).

Zastanawiając się jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza, musimy zastanowić się i wybrać piankę z jakiej poduszka ortopedyczna do spania jest wykonana. Kiedy i jaka pianka jest dla nas idealna?

- pianka sprężysta – ma na celu odciążenie kręgosłupa i odpowiednią stabilizację i polecana dla osób które już mają bóle kręgosłupa. Wybór takiego modelu gwarantuje brak podatności na zapadanie się pod wpływem temperatury ciała, co sprawia, że kręgosłup szyjny i głowa są odpowiednio podparte i ustabilizowane, jak w linku

https://www.zdrowapolka.pl/poduszka-do-spania-rehabilitacyjna-w-pokrowcu-z-aloe-vera.html

- pianka z pamięcią, termo-elastyczna, memory - zapewnia komfort spania i profilaktykę zdrowego kręgosłupa. Ten model mniej stabilizuję głowę i odcinek szyjny, ale zwiększa komfort snu. Jak działa pianka z pamięcią w poduszkach ortopedycznych do spania? Pianka termo-elastyczna (memory, z pamięcią) pod wpływem temperatury ciała użytkownika staje się miękka i idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Dzięki tym właściwością dobrze podpiera głowę i kręgosłup szyjny oraz odciąża tkanki miękkie ciała, umożliwiając lepsze krążenie krwi. Taka pianka termo-elastyczna zmniejsza również ryzyko odgnieceń na twarzy oraz zapobiega powstawaniom zmarszczek na twarzy.

 

Jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza – podpowiedzi przy wyborze.

A więc szukajmy odpowiedniego modelu poduszki ortopedycznej dla nas, biorąc pod uwagę:

 

1. pozycję podczas snu (jak śpimy na plecach, boku, na brzuchu)

2. wysokość poduszki (mierzymy długość od szyi do końca ramienia), jak w linku

https://www.zdrowapolka.pl/poduszka-ortopedyczna-rehabilitacyjna-do-snu-m.html

3. rodzaj pianki z jakiej wykonana jest poduszka ortopedyczna do spania.

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą.