Riksza – pojazd przydatny w rehabilitacji

05-03-2018

Riksza – pojazd przydatny w rehabilitacji.

 

Pisaliśmy już o rowerach trójkołowych i ich wpływie na nasze zdrowie oraz zaletach w wykorzystaniu do celów rehabilitacyjnych.

Dzisiaj kolej na zmodyfikowaną wersje roweru trójkołowego przystosowaną do przewożenia osób. Z pewnością znają Państwo riksze.

Riksza, co to właściwie jest? Konstrukcja rikszy jest bardzo prosta, jest to dwukołowy pojazd pchany lub ciągnięty siłą ludzkich mięśni. Po unowocześnieniu można określić jako trójkołowy rower służący do przewozu ludzi lub bagażu.

Przyjmuje się, że pochodzi z Azji, a dokładniej z Japonii, datowany na drugą połowę XIX w.,

zastąpił wcześniej często używaną lektykę – zastąpiono kołami tragarzy.

Wyprodukowanie samochodu przyczyniło się do znacznego zmniejszenia zainteresowania takim środkiem transportowym jednakże szczególnie w obecnych czasach i trendach ekologicznych riksze zyskują na znaczeniu.

W europejskich krajach rozwiniętych gdzie obserwujemy rozpowszechnienie przemieszczania się z wykorzystaniem rowerów oraz wysokiej świadomości ekologicznej, a miejskie ulice są przystosowane do takiego ruchu i gwarantują duży poziom bezpieczeństwa wielu użytkowników coraz częściej zwraca uwagę na pojazdy typu riksza.

Nie sposób wspomnieć również o doskonałym w efektach użyciu rikszy do celów rehabilitacyjnych dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z rowerów czy innych środków lokomocji w sposób samodzielny.

Doskonale nadają się do przewożenia osób niedowidzących lub niewidomych, a w odmianie z siedziskiem umieszczonym obok zapewnia również osobie przewożonej ruch kończyn dolnych.

Więcej przeczytają Państwo na naszych stronach sklepu z propozycjami tych urządzeń.

Możemy zaproponować riksze jak w poniższych linkach:

https://www.zdrowapolka.pl/rower-z-fotelem-dla-osoby-niepelnosprawnej-z-napedem-do-rehabilitacji-riksza.html

https://www.zdrowapolka.pl/riksza-rower-trojkolowy-z-fotelem.html

 

oraz odmianę - połączenie rikszy z rowerem gdzie osoba wożona siedzi obok osoby kierującej i napędzającej pojazd – jak w linku poniżej:

https://www.zdrowapolka.pl/rower-do-rehabilitacji-dwuosobowy-po-wylewach.html

 

Zapraszamy do kontaktu, nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

ZdrowaPolka.pl