Rower z napędem ręcznym typu handbike i rower trójkołowy do rehabilitacji.

12-02-2018

Rower z napędem ręcznym typu handbike i rower trójkołowy do rehabilitacji.

 

Pozostało jeszcze niespełna półtora miesiąca do końca astronomicznej zimy, ale już dziś warto zastanowić się nad formą spędzania czasu w ciepłe dni.

Szczególnie warte jest rozważenie wszelkich zajęć aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Z pewnością do takich należy jazda na rowerze.

W przypadku kiedy forma tej aktywności jest połączona z rehabilitacją to może przynieść dodatkowe profity. Pisalismy już wielokrotnie o dostepnych u nas rowerach trójkołowych do rehabilitacji dzieci i osób dorosłych oraz o specjalnych rowerach z napędem korbowym ręcznym tzw. handbikach. Rowery te powstały jako rozwinięcie do tej pory popularnych rowerów dwukołowych.

Czy wiecie, że:

Za wynalazcę roweru mozna uznać K.Draisa, który w 1817 roku zbudował pojazd dwukołowy, którego budowa była oparta o ramę i dwa koła, jednakże przypominał on dzisiejsze rowerki dla najmłodszych dzieci pozbawione układu napędowego i pedałów, aby jechać należało sie odpychać nogami od ziemi będąc w pozycji siedzącej. Czyli czyżby można było uznać, że historia lubi się powtarzać czy bardziej trafnym spostrzeżeniem będzie twierdzenie, że najprostrze rozwiązania sa wiecznie trwałe.

Następnym etapem rozwoju roweru było zastosowanie napedu za pośrednictwem pedałów na przednie koło i dokonali tego dwaj Niemcy niezależnie od siebie. G.Mylius w roku 1844 i w roku 1853 r. P.Fischer.

Kolejna przemiana i udoskonalenie odbyło się w roku 1869 przez J.F.Trefza. Wyposażył on rower w łańcuch do napedu tylnego koła co umożliwiło wyrównanie średnicy koła przedniego z kołem tylnym. Po tych modyfikacjach rower przypominać zaczął już rower znany dzisiaj.

Nazwa "rower" pochodzi od nazwy firmy, która w XIX wieku rozpoczęła produkcję wielkoseryja rowerów. Firma tą była angielska firma Rover - tak właśnie ta sama, dzisiaj znana szczególnie miłośnikom off-roadu.

Dzięki tym wynalazkom oraz dzięki wielu późniejszym modyfikacjom możemy dzisiaj zaproponować Państwu między innymi rowery trójkołowy z napędem ręcznym popularnie nazywane handbike.

Szczególnie przydatne i pozwalające na kontakt z naturą dla osób z niedowładem kończyn dolnych umożliwiają przemieszczanie się i są doskonała formą rehabilitacji dla kobiet i mężczyzna w każdym wieku.

Rower taki znajda Państwo w poniższym linku:

https://www.zdrowapolka.pl/rower-rehabilitacyjny-o-napedzie-recznym-dla-mlodziezy-do-75kg.html

 

Zapraszamy do kontaktu, nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

 

Uwaga: Wykonywanie ćwiczeń jest zależne od stanu zdrowia - bezwzględnie w każdym przypadku należy zasięgnąć porady lekarza.