Rozszerzone naczynka, czyli powszechnie nazywane „pajączki”

06-04-2018

Dlaczego czasami mamy problem z rozszerzonymi naczynkami – pajączkami, jakie są przyczyny ich powstawania?

Rozszerzone naczynka, czyli pajączki powstają, kiedy naczynka włosowate mają delikatne ścianki, tak cienkie i kruche, że nie wytrzymują ciśnienia krwi i zaczynają pękać. W wyniku tego dochodzi do pojawienia się czerwonych pajączków, czy rumienia. Może temu towarzyszyć uczucie ciepła, pieczenia i rozgrzania.

Miejsce występowania rozszerzonych naczynek to m.in. twarz a w szczególności policzki, broda i nos. Często ten problem spędza nam sen z powiek. Rumień może pojawiać się po wypiciu alkoholu, kawy, mocnej herbaty, po zjedzeniu gorącej potrawy lub ostrej. A także może wywołać go stresująca sytuacja, zmiana temperatury otoczenia, wzruszenie. Początkowo objawy rumienia są sporadyczne, ale z czasem mogą się utrwalać i występować coraz częściej. Czerwony rumień i pajączki pozostają na zawsze, mogą przyczynić się do powstania trądziku różowatego.

Naczynka rozszerzone to problem, który dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Podatna jest skóra wrażliwa, delikatna, cienka, a także skłonności genetyczne.

 

Czego należy unikać, przy problemach z rozszerzonymi naczynkami?

Sauny i solarium, gorących kąpieli, pikantnych potraw, alkoholu, wysiłku fizycznego, stresu, czynników drażniących skórę, depilowania ciepłym woskiem.

 

Jakie zabiegi można stosować na rozszerzone naczynka?

Kriochirurgia, laseroterapia, jonoforeza, elektrokoagulacja, sonoforeza, peelingi kwasem glikolowym.

 

Jakie preparaty stosować na rozszerzone naczynka?

Szczególnie polecane są preparaty zawierające witaminy: K, C, A, E oraz uszczelniające ściany naczyń należą do nich serum, kremy, maseczki:

https://www.zdrowapolka.pl/serum-na-naczynka-z-rutyna-i-witamina-c-s-o-s.html

 

Zapraszamy do kontaktu i zakupów, nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.