Trójkołowe rowery rehabilitacyjne

19-05-2017

Ruch to zdrowie!

Słoneczna pogoda, ciepła aura to warunki idealne do jazdy na rowerze – rowerze trójkołowym.

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne są doskonałą propozycją dla dzieci, młodzieży i dorosłych chcących wykorzystać takie rowery jako narzędzie rehabilitacyjne i terapeutyczne.

Coraz większa popularność jazdy na rowerze niesie za sobą zbawienny wpływ na organizm człowieka. Począwszy od dzieci, których radość jest widoczna przy każdym kontakcie z rowerem, aż po młodzież i dorosłych, dla których jazda rowerem to wspaniała przygoda.

Każdy rodzic jest szczęśliwy gdy widzi zadowolone dziecko i ma świadomość, że taka forma zabawy spełnia również bardzo ważne funkcje w postaci rehabilitacji.

Rowery trójkołowe są zalecane i mają szerokie zastosowanie między innymi wszędzie tam gdzie występują zaburzenia ruchu i poczucia równowagi. Wykorzystywane są dla dzieci z MPD, dzieci łatwiej integrują się z rówieśnikami i są dla nich motywacją do działania.

Oczywiście nie tylko dzieci odnoszą profity jeżdżąc na rowerach trójkołowych rehabilitacyjnych. Powszechnie przecież wiadomo, że dla każdego ruch to zdrowie, ruch stymulująco wpływa na utrzymanie układu mięśniowego i kostnego w dobrej kondycji. Jazda na rowerze poprawia krążenie, oddychanie i ogólnie wzmacnia organizm.

Młodzież i dorośli będą zachwyceni wyjazdami na wycieczki i aktywnym spędzeniu czasu wspierając jednocześnie proces rehabilitacji.

W dobie tabletów i smartfonów aktywność na rowerze postrzegana jest jako cenny sposób na poprawienie zdrowia i inwestycja w zdrowie w przyszłości.

W naszym sklepie możemy zaproponować rowery trójkołowe najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnych i przystępnych cenach.

Zobacz więcej !

Szczególnie atrakcyjną i różnorodną ofertę możemy zaproponować dla najmłodszych dziewczynek i chłopców, od rowerów rehabilitacyjnych trójkołowych, przez rowery z bocznymi kołami, aż po rowery trójkołowe typu gokart.

 

infografika trójkołowy rower

 

Nasi specjaliści objaśnią i pomogą dobrać odpowiednią wielkość roweru, wybrać napęd roweru oraz dostępne bardzo bogate wyposażenie. Opcjonalne wyposażenie pozwoli na bezpieczną jazdę i zapobiegnie ewentualnemu spadnięciu z siedziska.

Dostępna kolorystyka pozwala na zaspokojenie wymagań estetycznych.

Służymy również pomocą i informacją dotyczącą znalezienia i uzyskania dofinansowania z różnych instytucji takich jak PCPR, MOPR oraz fundacji.

Zapraszamy na nasze strony.

Zespół zdrowapolka.pl