Aparat na Halluks na prawą lub lewą nogę

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 39,00 zł
  • Niedostępny

Aparat na Halluks na prawą lub lewą nogę do wyboru. Duży wybór aparatów na haluksy dzienne i na noc oraz przyrządów do ćwiczeń.

Aparat na Halluks na prawą lub lewą nogę otrzymał wyróżnienie - Laur Eksperta.

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

 
 

Aparat jest wyrobem medycznym i posiada:

- Oznaczenie CE
- Świadectwa Jakości Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
- Rejestrację  w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów
  Medycznych i Produktów Biobójczych.

Polecany jest  przez ortopedów i chirurgów w zapobieganiu i  leczeniu paluchów koślawych oraz w rehabilitacji pooperacyjnej.
 
Aparat zapobiega i leczy paluch koślawy. 
Używanie aparatu nie jest kłopotliwe i wykazuje dużą skuteczność poprzez utrzymywanie palca przez długie godziny snu lub wypoczynku w skorygowanej pozycji. 
Aparat jest trwały i bezpieczny. 

W opakowaniu znajduje się 1 aparat: na prawą lub lewą stopę. 
Wybrany Aparat należy zaznaczyć w okienku znajdukącym się pod ceną towaru.
Rozmiar: uniwersalny - możliwość regulacji.
Cena za 1 szt.
 
 
Uzupełnieniem aparatu do korekcji Halluxa na noc są aparaty do korekcji halluxa - w formie klinów międzypalcowych z kołeczkami rozporowymi - używane w trakcie chodzenia - możliwość włożenia nogi z klinem do buta. 
 

O PALUCHU KOŚLAWYM (HALLUX VALGUS):


      Chodzenie w modnych ale nie wygodnych, wąskich butach, jest jedną z głównych przyczyn powstawania paluchów koślawych, brzydkich i bolesnych zniekształceń stów, zwanych halluksami.


     Paluch koślawy jest dziedzicznym lub nabytym zniekształceniem stopy. Pojawia się często przy płaskostopiu poprzecznym stopy. Bywa wynikiem postępującego, bocznego odchylenia  palucha stopy (czyli pierwszego palca) w stawie śródstopno - paliczkowym oraz  przyśrodkowego odchylenia w ustawieniu I kości śródstopia. Na paluchu stopu powstaje  zaczerwienie i puchnięcie, występuje ból.

Choroba jest rozpowszechniona, szczególnie wśród kobiet. Cierpi na nią co najmniej jedna na 40 pacjentek po 50  roku życia. Stanowi to swego rodzaju problem społeczny, ponieważ osoby nią dotknięte mają poważne trudności z poruszaniem się.

 

Dlaczego powstają halluksy?

 

-  dziedziczenie

-  noszenie butów na wysokich obcasach

-  zbyt wąskie obuwie

-  choroby tkanki łącznej i mięśniowej

 

Rady dla osób u których rozwija się schorzenie paluch koślawy

Należy:

 

1) Nosić wygodne obuwie na płaskim obcasie, o odpowiednim dla stopy rozmiarze, obcas nie zbyt wąski, a materiał użyty do produkcji, przewiewny, tak by nie dopuścić do pocenia się stóp.

2) Zmieniać obuwie kilka razy dziennie, aby obciążać różne fragmenty stopy. Ważne jest utrzymywanie prawidłowego ciężaru ciała. Niekorzystna jest też długa praca w pozycji stojącej.

3) Po zdjęciu butów przez kilka minut wykonywać gimnastykę palców, rozszerzać je, wyginać, naprostowywać w przeciwnym kierunku do koślawości, a także odwodząc paluch wykonywać ruchy okrężne.

4) Na noc, a także w każdej wolnej chwili zakładać na stopę aparat korekcyjny Marcin, a w trakcie chodzenia aparat korekcyjny Marcin II lub Marcin II lux.

 

 

Leczenie powstałych halluksów  jest uciążliwe i wymaga systematycznej i stałej pracy. Istnieje możliwość powstrzymania w dużym stopniu rozwoju tej wady i pozbycia się bólu, nie narażając się na leczenie operacyjne.   

 

 Profilaktyka i leczenie

 

      -    systematyczna gimnastyka stóp,
      -    dopasowanie odpowiedniego obuwia przez specjalistę,

      -    noszenie aparatów korygujących,
      -    leczenie operacyjne – przy zaawansowanym rozwoju schorzenia.