Balkonik stały z kulką rehabilitacyjny

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Jest wysyłka do 3 dni
 • szt.
 • 157,00 zł

Cechy produktu

 • składana, aluminiowa rama,
 • stabilna, wytrzymała konstrukcja,
 • kulka ułatwiająca składanie,
 • kółka przednie o średnicy 12 cm,
 • tylne nóżki


ASD007/: VCBP0032 model FKK bola

Popularny balkonik rehabilitacyjny z charakterystycznym sposobem składania, który rzuca się w oczy dzięki swej kultowej budowie.

Cechy produktu

 • składana, aluminiowa rama,
 • stabilna, wytrzymała konstrukcja,
 • kulka ułatwiająca składanie,
 • kółka przednie o średnicy 12 cm,
 • tylne nóżki zakończone gumowymi zabezpieczeniami antypoślizgowymi,
 • ergonomiczne uchwyty,
 • wysokość regulowana skokowo co 2,5 cm.


Zastosowanie

Sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny, wspomagający pionizację i poruszanie się.

Specyfikacja

Szerokość: 65,5 cm
Wysokość: 79,5 – 87 cm
Waga: 2 kg
Maksymalne obciążenie: 110 kg

OPIS WYROBU:
Składany balkonik, posiadający dodatkowo wzmocnione połączenie poziome; uchwyty anatomiczne wykonane z kontaktowo ciepłego polietylenu; gumowe końcówki nóżek zapewniają ciche a kółka łatwe użytkowanie; regulacja wysokości teleskopowa (dostosowanie do różnego wzrostu). Balkonik wyposażony w system ułatwiający natychmiastowe składanie. Rama - wykonana z owalnych profili aluminiowych, anodowanych.

ZASTOSOWANIE
Balkonik rehabilitacyjny przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami narządu ruchu. Może być wykorzystywany do pionizacji, obciążania kończyn dolnych, nauki chodzenia. PRZECIWWSKAZANIA Przeciwwskazania do pionizacji Urazy kończyn górnych uniemożliwiające wspieranie się na balkoniku.

WYPOSAŻENIE BALKONIKA:
1. aluminiowa rama nośna 2. dodatkowe wzmocnienia poziome 3. tylne nóżki zakończone gumowymi zabezpieczeniami antypoślizgowymi 4. przednie nóżki z kółkami 5. teleskopowa regulacja wysokości 6. ergonomiczne uchwyty dla rąk UŻYTKOWANIE (REGULACJA): Produkt pakowany jest w pozycji złożonej, aby go rozłożyć należy nacisnąć na poprzeczkę znajdującą się poniżej przedniej części ramy nośnej, aż do oporu (poprzeczka znajdzie się w pozycji poziomej, opierając się o elementy blokujące). Złożenie odbywa się poprzez pociągnięcie ku górze za kulkę znajdującą się na sznurku umocowanym do ramy i poprzeczki poziomej. Poruszanie się tego typu sprzętem polega na przesuwaniu balkonika do przodu i dostawianiu kończyn dolnych. Przed użyciem należy dostosować wysokość balkonika do wzrostu użytkownika poprzez teleskopową regulację długości nóżek. Pamiętaj aby długość wszystkich nóżek była jednakowa (uchwyty i wsporniki boczne muszą być ustawione równolegle do podłoża).

Bezpieczeństwo


1. Balkonik przeznaczony jest do użytkowania na równych powierzchniach o nachyleniu nieprzekraczającym 5%. 2. Użytkowanie balkonika na podłożu nie dającym pewnego oparcia, tj. mokrym, oblodzonym, tłustym, silnie zapiaszczonym jest niedopuszczalne ze względu na ryzyko upadku. 3. Balkonik przeznaczony jest dla użytkowników o maksymalnej wadze 110kg. 4. Balkonik służy tylko do wspierania się na nim dla jednego użytkownika, zabrania się stawania na nim. 5. Należy co najmniej raz na trzy miesiące, wykonać przegląd wizualny wszystkich elementów łączących (zatrzaskowych, zawiasowych) wyrobu w tym:  sprawdzić działanie mechanizmu teleskopowego ustawiania wysokości  dokładnie sprawdzić stabilność i wygląd ramy nośnej. 6. Nie używać balkonika w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek widocznych lub wyczuwalnych uszkodzeń (np. pęknięcie ramy), gdyż grozi to wypadkiem. 7. Wszelkie naprawy należy powierzyć wykwalifikowanemu personelowi wytwórcy. UWAGA Wytwórca nie zaleca dokonywania samodzielnych modyfikacji balkonika zwłaszcza montowania dodatkowych kółek ponieważ balkoniki nie są wyposażone w hamulce. Może to grozić upadkiem i poważnymi urazami. Wytwórca nie ponosi odpowiedzialności za takie działania.

CZYNNOŚCI OBSŁUGI I KONSERWACJI:
1. Ramę balkonika czyścić wilgotną szmatką 2. Nie używać ostrych środków polerskich gdyż grozi to zniszczeniem powłok zabezpieczających, 3. Na bieżąco usuwać zanieczyszczenia z ruchomych elementów balkonika (zawiasów, śrub zaciskowych, blokad). Dla zachowania parametrów użytkowych wyrobu niezmiernie ważne jest utrzymanie wszelkich jego elementów w czystości, oraz sposób przechowywania. Składowanie w pomieszczeniach o bardzo wysokiej wilgotności (łaźnie, pralnie itp.), lub na wolnym powietrzu, w połączeniu z brakiem higieny spowoduje szybką utratę parametrów użytkowych i estetycznych.

PARAMETRY TECHNICZNE: Wysokość – 79,5-87 cm Szerokość – 65,5 cm Waga – 2 kg

Materiały:
aluminium, poliuretan, guma Numer serii/data produkcji: podano na wyrobie