Ćwiczenia powiększające piersi? Fakty i mity.

16-09-2019

Ćwiczenia powiększające piersi? Fakty i mity.

Wiele kobiet ma kompleksy z powodu swoich piersi. Dla jednych są za małe, a dla drugich za duże. Co można zrobić, żeby powiększyć swój biust? Czy istnieją jakieś ćwiczenia fizyczne powiększające piersi? Jeżeli tak to jakie? Odpowiadając na to pytanie musimy zagłębić się trochę w budowę kobiecego ciała. Cofnijmy się do czasu dojrzewania, bo właśnie w tym okresie piersi u kobiet powiększają się, rosną (może to być nieprzyjemne, trochę bolesne). Jest to najczęściej między 11 rokiem życia i trwa do 17, gdy piersi osiągają pełną wielkość. Najpierw rosną sutki, następnie piersi, które mogą powiększać się nierównomiernie. Najpierw jedna, a później druga, by się wyrównać. Jednakże musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie będą one identyczne. Wiek w którym rośnie biust nie ma wpływu na ich wielkość. Do czego potrzebne są kobiecie piersi? Do karmienia naszego potomstwa. Rozmiar nie ma tu żadnego znaczenia, ponieważ niemowlę można wykarmić zarówno małym jak i dużym biustem. Piersi są wrażliwe na dotyk, co wzmaga doznania seksualne u kobiet, a także u mężczyzn.

 

A zatem jakie są ćwiczenia powiększające biust?

Poprzez wysiłek fizyczny i różnego rodzaju ćwiczenia wzmacniamy mięśnie, możemy je rozbudować (powiększyć). Jednakże - nie ma ćwiczeń które powiększą nam piersi – jest to mit. Ale dlaczego? Odpowiedź w tej kwestii jest bardzo prosta – ponieważ w piersiach nie ma mięśni, tylko jest tkanka tłuszczowa. Dlatego przy odchudzaniu możemy zaobserwować to, że piersi mogą się zmniejszać, bo ubywa z nich tkanka tłuszczowa! Możemy wzmacniać mięśnie klatki piersiowej, które pomogą nam podtrzymywać biust, ale go nie powiększą. A co z biustonoszem, czy należy go nosić przez cały czas? Zalecane jest to dla kobiet, które mają duże piersi, ponieważ pod wpływem ciężaru skóra się naciąga i traci swoją jędrność. Biustonosz musi być bardzo starannie dobrany, najlepiej przymierzyć klika fasonów, wzorów. A jak w prawidłowy sposób zmierzyć swój biust? Po pierwsze należy zmierzyć za pomocą miary najlepiej krawieckiej obwód pod biustem, owijając go w ciasno wokół klatki piersiowej. Do otrzymanego wyniku należy dodać 12cm, przykład 68cm+12cm=80cm. W drugiej kolejności musimy poznać rozmiar naszej miseczki, czyli mierzymy biust w najszerszym miejscu, na wysokości brodawek.

- rozmiar AA– jest wtedy jeżeli dwa wyniki są takie same (pod biustem i w miejscu brodawek)

- rozmiar A – jest gdy drugi wynik jest o 10-15mm większy

- rozmiar B - wynik większy o 5 cm

- rozmiar C – wynik większy o 7,5cm

 

Dlaczego badanie piersi jest takie ważne?

Badanie piersi należy przeprowadzać raz w miesiącu w 5-10 dniu cyklu, w pozycji leżącej. Jedną rękę trzymamy nad głową, a drugą badamy pierś po tej samej stronie co jest uniesiona ręka. Trzema środkowymi palcami, bardzo dokładnie ruchami okrężnymi badamy cała pierś, nie zapominając o węzłach chłonnych pod pachą i sprawdzamy również dołki nadobojczykowe. Pozwala nam to na wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian. Ponadto ważne jest także USG i mammografia, która jest badaniem bezpłatnym po 50 roku życia. Musimy pamięć o naszych piersiach w każdym okresie naszego życia. Zachęcamy do badań i profilaktyki raka piersi. A dla amazonek polecamy kliny przeciwobrzękowe po mastektomii https://www.zdrowapolka.pl/klin-przeciwobrzekowy-sredni-z-wglebieniem.html i zestawy do automasażu https://www.zdrowapolka.pl/przyrzad-do-automasazu-dla-amazonek-podwieszka-reki.html

Zespół Zdrowapolka.pl