Fotel pielęgnacyjny po udarach,fotel geriatryczny

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Towar na indywidualne zamówienie
 • szt.
 • 2 799,00 zł

Pozwala wygodnie siedzieć oraz zmienić pozycję oparcia przez samego pacjenta. 
Dzięki wygodnym wyprofilowanym podłokietnikom (opcja) , których położenie jest ustawiane w wielu płaszczyznach, wózek szczególnie sprawdza się dla osób po paraliżach czterokończynowych. Funkcja ta doskonale stabilizuje przedramię oraz ułatwia takim osobom pobieranie krwi do badań. Może służyć jako samodzielne stanowisko do poboru krwi. Po uruchomieniu dźwigni przy siedzisku automatycznie w sposób płynny reguluje się kąt nachylenia oparcia i podparcia pod łydki.To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Wózek pielęgnacyjny stabilizujący głowę i plecy .
Bardzo wygodny dla osób:

 1. starszych,
 2. po paraliżach czterokończynowych ,
 3. udarach i
 4. leżących przebywających w mieszkaniach prywatnych oraz domach pomocy społecznej.

Pozwala wygodnie siedzieć oraz zmienić pozycję oparcia przez samego pacjenta.

Zalety

 • • Regulacja wysokości podłokietników-obniżają się poniżej poziomu siedziska co ułatwia przesiadanie sie z łóżka i na łóżko.
 • • odchylane płynnie oparcie.
 • • odchylane podparcie pod łydki

SPECYFIKACJA
-szerokość 660mm
-długość 760mm
-wysokość 1200mm
-wysokosc oparcia 780mm
-szerokosc siedziska 540mm
-wysokosc siedziska 510mm
-waga 26kg
-max obciążenie 130kg

Dzięki wygodnym wyprofilowanym podłokietnikom (opcja poniżej) , których położenie jest ustawiane w wielu płaszczyznach, wózek szczególnie sprawdza się dla osób po paraliżach czterokończynowych. Funkcja ta doskonale stabilizuje przedramię oraz ułatwia takim osobom pobieranie krwi do badań. Może służyć jako samodzielne stanowisko do poboru krwi. Po uruchomieniu dźwigni przy siedzisku automatycznie w sposób płynny reguluje się kąt nachylenia oparcia i podparcia pod łydki.

OPCJE DODATKOWE

 1. specjalne podłokietniki regulowane w każdej płaszczyźnie - fotel może służyć jako samodzielne stanowisko poboru krwi
 2. opcja automatycznej regulacji pilotem kąta oparcia i podparcia łydek
 3. uchwyt kroplówki
 4. podatkowa podstawka pod łydki
 5. stolik terapeutyczny
 6. płyta podnóżka (nie istnieje razem z podparciem pod łydki)

W celu wyceny dodatkowych opcji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z pracownikiem sklepu. 

 

Czyszczenie i pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja jest gwarantem zachowania estetyki użytkowanych wyrobów.
W osiągnięciu tego celu pomocne będą poniższe wskazówki.

.1 Tapicerka - zaleca się mycie ciepłą wodą, przy mocnym zabrudzeniu czyścić ręcznie z zastosowaniem łagodnych środków piorących, - nie wolno czyścić tapicerki bardzo mocnymi środkami np. rozpuszczalnikiem czy środkami żrącymi ; niewskazane jest używanie twardych szczotek, - za szkody powstałe po zastosowaniu nieodpowiednich środków czyszczących nie ponosimy odpowiedzialności,


- nie należy dopuścić do przemoczenia tapicerki w trakcie czyszczenia, - czyszczenie strumieniem pary nie jest wskazane.

.2 Elementy z tworzywa sztucznego

Detale takie czyścić należy ręcznie za pomocą ogólnie dostępnych środków po uprzednim zapoznaniu się z uwagami producenta takiego środka.

.3 Powłoki zewnętrzne
Zastosowana warstwa lakieru ma duże znaczenie estetyczne i chroni elementy metalowe przed korozją. Powłoki lakiernicze nie stawiają szczególnych wymogów przy czyszczeniu (zwykłe wytarcie wilgotną czy suchą szmatką jest wystarczające). W razie uszkodzeń mechanicznych może nastąpić zerwanie powłoki lakierowanej. Wskazane jest wówczas uzupełnienie ubytku. Miejsca lakierowane narażone na tarcie dobrze jest posmarować cienką warstwą wazeliny technicznej. Detale chromowane najlepiej czyścić suchą szmatką, a w przypadku przetarcia takiej powłoki zregenerować ją odpowiednim środkiem chromo-podobnym.

.4 Dezynfekcja
Dezynfekcji dokonywać można ogólnodostępnymi środkami przeznaczonymi do tego celu po uprzednim zapoznaniu się z uwagami producenta takiego środka.
Pamiętać należy, ze mogą one przenikać do wnętrza obić tapicerskich.

ASD001/normandie