Krążek do siedzenia przeciwodleżynowy

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest wysyłka do 3 dni
  • szt.
  • 67,40 zł

Krążek do siedzenia przeciwodleżynowy z możliwością wyboru wypełnienia otwór zapewnia regulację twardości poduszki.

Krążek do siedzenia przeciwodleżynowy o średnicy 40cm występuje z wypełnieniem gorczycowym lub gorczyca z gryką (łuska gryczana)

Do wyboru 2 wypełnienia o różnym działaniu.

 

Prezentujemy klin przeciwodleżynowy do siedzenia o średnicy zewnętrznej 40cm i wewnętrznej 20cm, który posiada możliwość regulacji twardości produktu za pomocą otworu. Zastosowanie:

- do siedzenia na krześle, fotelu, wózku inwalidzkim, tapczanie

- w domu, w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, itp.

Działanie, w zależności od zastosowanego wypełnienia.

Łuska gryki

Jak działa łuska gryki, która stanowi wypełnienie naszych produktów?

 

-  wygodna, komfortowa podczas użytkowania, nie traci kształtu, ponieważ łuska jest sprężysta, powraca do swojego pierwotnego kształtu

- łatwe przesypywanie się łuski gryki o kształcie muszelki, sprawia, że prezentowany produkt szybko dostosowuje się do ciała podczas spania i odpoczynku oraz w trakcie zmiany pozycji ciała w czasie snu.

- ma właściwości zapobiegające odleżynom – budowa muszelkowa gryki umożliwia stały przepływ powierza przez klin do siedzenia a właściwości przemieszczania się i dostosowania do cech anatomicznych użytkowania – nie stwarza stałego nacisku na jedną partię ciała. Pomaga to w sposób naturalny zapobiegać odleżynom, odparzeniom, które powstają przy długotrwałym leżeniu i stałym nacisku

- naturalna i oryginalna struktura wsadu w postaci łuski gryki daje możliwość wyprofilowania produktu do wymaganego kształtu. Pozwala ta na znalezienie wygodnej, komfortowej pozycji podczas spania, a przy tym mamy zapewniony stały, i swobodny przepływ powierza przez nasz produkt. Dzięki tym właściwościom nie pocimy podczas użytkowania.

- skład chemiczny łuski gryki ma właściwości silnie sorbcyjne (tzn. wchłaniające wilgoć) a wymiana ciepła i wilgoci z powietrzem jest bardzo intensywna, co pozwalana na utrzymanie naszego produktu w stanie suchym, chłodnym,

- łuska gryki w swoim składzie posiada także dużo tanin, które hamują rozwój i uniemożliwiają rozmnażanie się szkodliwych mikroorganizmów. Badania wykazały wrak wzrostu roztoczy bakterii Gram (-)i bakterii Gram (+). Jest to istotne szczególnie dla alergików, ponieważ łuska gryki posiada właściwości uniemożliwiające rozmnażanie szkodliwej mikroflory.

- łuska gryki posiada właściwości antystresowe, ponieważ neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne (opinie japońskich naukowców). Produkty te w naturalny sposób zapewnia komfortowy sen.

- Łatwość w przemieszczaniu się wypełnienia i dopasowaniu się do anatomicznych kształtów, stanowi solidne podparcie dla kręgosłupa i całego ciała.

GORCZYCA 

- gorczyca biała stanowiąca wypełnieni jest wykorzystywana w medycynie naturalnej,

- poduszka gorczycowa, Krążka DO SIEDZENIA jest stosowany pomocniczo w bólach: reumatycznych, zwyrodnieniowych, stawów, pourazowych, mięśniowych, migrenach, nerwobólach, bólach głowy, zatok, uszu,

- obniża stany depresyjne, nerwice, czy napięcia mięśni
- gorczyca biała, która stanowi wypełnienie krążka, poduszki z gorczycy ma właściwości energetyczne, ponieważ emituje promieniowanie bioenergoterapeutyczne o dużej mocy. Jedno jej ziarenko o średnicy 2 mm wytwarza biopole o promieniowaniu około 10cm. Promieniowanie to ma pozytywny wpław na organizm ludzki, ponieważ wyrównuje poziom ludzkiego biopola. Śpiąc na poduszce czy materacu gorczycowym jesteśmy w naturalny sposób zasilani bioenergią. Regulacja biopola przyczynia się do produkcji zdrowych komórek, przez co jest istotnym elementem wspomagającym procesy leczenia.

- krążek, czy poduszka gorczycowa jest świetnym izolatorem przed szkodliwym działaniem żył i cieków wodnych.

Krążek do siedzenia przeciwodleżynowy