Materac z łuską gryki 100x200cm, materac gryczany

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Dostawa w ciągu 7 dni
  • szt.
  • 238,00 zł

Materac z łuską gryki 100x200cm, materac gryczany, łuska gryczana pochodzi z ostatnich zbiorów produkt dostępny w różnych rozmiarach, zapraszamy!

Materac z łuską gryki 100x200cm, materac gryczany jest komfortowy w użytkowaniu. 

Polski, naturalny materac z łuską gryki umożliwia swobodną cyrkulację powietrza!

 

Prezentowany materac gryczany jest naturalny, polski, szyty ręcznie. Cena promocyjna na materac jest ograniczona czasowo.

Skład materaca to łuska gryki: pochodzi z ostatnich zbiorów, została poddana dokładnemu, podwójnemu, procesowi oczyszczania. Jest sprężysta, niepołamana, posiada kształt muszelki. Pokrowiec to 100% bawełna, niebielona, która posiada gęsty i gruby splot co podnosi trwałość produktu. Na długości całego materaca wszyty jest zamek, który umożliwia dosypywanie i odsypywanie łuski gryki. Pozwala to na regulację wysokości materaca i jego twardości. Jest to niezwykle praktyczne i pozwala także na wymianę wypełnienia na nową.

Materac gryczany jest starannie wykonany, łuska z gryki wyselekcjonowana i oczyszczona z zabrudzeń i pyłów. Produkt cechuje staranne wykończenie i dbałość o detale.

Materac z łuską gryki bez poduszki. Doskonale izoluje od podłoża, do tego sprawia, że nasza skóra może cały czas oddychać i nie poci się nadmiernie kiedy śpimy. Zalety korzystania z materaca gryczanego:

- KOMFORTOWY, SPOKOJNY SEN - kanałowa konstrukcja zapewnia dobry przepływ powietrza

- ZAPOBIEGA ODLEŻYNOM - łuska nie stwarza stałego nacisku na jedną partię ciała, zapobiega w sposób naturalny odleżynom, odparzeniom

- MASUJE CIAŁO - gryka przemieszcza się delikatnie podczas użytkowania, jest sprężysta, odkształca się

- ODPROMIENIOWUJE - łuska jest odpromiennikiem (żył i cieków wodnych) co ma korzystny wpływ na nasze zdrowie.

- RELAKSUJE - kontakt z materacem wycisza objawy nerwicowe, nerwobóle, napięcia mięśni. 

- PRZECIWDZIAŁA POCENIU SIĘ - budowa muszelkowa łuski gryki, zapewnia swobodną cyrkulację powietrza

- DOPASOWUJE SIĘ DO KSZTAŁTU CIAŁA - stanowi stabilne podparcie dla kręgosłupa w czasie snu, dobrze izoluje od podłoża

 

Łuska gryki - jest naturalnym wypełnieniem naszego materaca.

Łuska gryki w swoim składzie zawiera:
o - TANINY związki, które uniemożliwiają rozwój roztoczy, pajęczaków, bakterii Gram (+) ,i Gram (-). Ma to olbrzymie znaczenie dla osób dotkniętych alergią, astmą, chorobami dermatologicznymi oraz osób, które mają naruszone ciągłości powłok skórnych np. po zabiegach operacyjnych, przy łuszczycy itp. Tanina ma także właściwości przeciwzapalne.
o - RUTYNA - naturalne związki, które wzmacniają układ immunologiczny ( odpornościowy).
o - ZWIĄZKI CELULOZOWO-LIGNINOWE gwarantują utrzymanie najniższego poziomu wilgotności, co ma olbrzymie znaczenie dla skóry człowieka obłożnie chorego, leżącego w profilaktyce przeciwodleżynowej.
Najniższy poziom wilgotności, jaki jest zagwarantowany na podłożu z łuski gryczanej, to dobrodziejstwo dla układu kostno-stawowego przy schorzeniach reumatycznych, zwyrodnieniowych i stanach pourazowych. Mikro i makroelementy zawarte w łusce gryczanej gwarantują dobry mikroklimat osobie przebywającej na podłożu z łuski gryczanej.

Materac gryczany

- może być położony na podłodze lub materacu łóżka

- wszyta taśma velcro umożliwia dosypanie lub odsypanie łuski gryki, w zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań.

- waga materaca: ok. 10-13kg

- grubość: ok. 5-7cm.

 

Opcje dodatkowe do materaca gryczanego pozwalają na stworzenie własnego, dopasowanego do naszych potrzeb produktu.

Zioła 

do wyboru: Lawenda, Melisa

Lawenda - działa uspokajająco i ułatwia zasypianie.

Zapach lawendy wpływa kojąco na układ nerwowy człowieka. Oznacza to, że związki aromatyczne zawarte w olejku lawendowym łagodzą skutki stresu, wyczerpania umysłowego, czy napięcia nerwowego. Ponadto mają działanie uspokajające i ułatwiają zasypianie. Suszone kwiaty lawendy umieszczone w produkcie pomagają zrelaksować się i spokojnie przespać całą noc. Do naszych produktów dokładamy tylko suszone kwiaty lawendy, a nie łodygi. Wystarczy zaznaczyć opcje znajdujące się pod ceną produktu, zapraszamy.

Melisa

Działanie uspokajające melisa zawdzięcza zawartemu w niej olejkowi eterycznemu. Napar z melisy łagodzi stany silnego zdenerwowania, nerwicenadmierne pobudzenie, a także problemy z zasypianiem. Olejek melisowy działa również rozkurczowo i rozluźniająco.

 

Pokrowiec nieprzemakalny - 3 kolory do wyboru: biały, beżowy lub szary.

Pozwala na zabezpieczenie materaca gryczanego przed zabrudzeniem, zalaniem. Ochrania produkt przed bakteriami i wirusami.

Pokrowiec nieprzemakalny , poszewka nieprzemakalna pełni funkcje ochronne, zabezpieczające produkt,

- dostępny w 3 kolorach do wyboru – białym, beżowym, szarym,

- pokrowiec umożliwia utrzymanie produktu w czystości

- pokrowiec na materac gryczany jest :

oddychający, paroprzepuszczalny, nieprzemakalny, wodoodporny, wielokrotnego użytku, można go prać według zaleceń producenta,

- wodoszczelną poszewkę na materac z łuską gryki można zdejmować, Zapinana jest na zamek, prać w wysokich temp. Do 95 stopni dotyczy koloru białego, jest nieprzemakalna, wodoodporna – chroni nasz materac przed wilgocią, zalaniem, zabrudzeniem, roztoczami, bakteriami, wirusami

- materiał jest oddychający, paroprzepuszczalny, co zapewnia i nie blokuje cyrkulacji powietrza,

- tkanina posiada Certyfikat Oeko - Tex Standard 100, jest bezpieczna dla ludzi, została przebadana

- jest wielokrotnego użytku,

- materiał jest przyjemny w dotyku, z 1 strony to miękka frotka a z drugiej membrana poliuretanowa

 

 

 

008asds