Materac z łuski gryczanej 1900 x 900 mm

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Dostawa w ciągu 7 dni
  • szt.
  • 239,90 zł

Materac z łuski gryczanej 1900 x 900 mm jest wyrobem medycznym, różne rozmiary materaca już dostępne na Zdrowapolka.pl

Materac z łuską gryki przeciwdziała nadmiernemu poceniu!

Komfortowy sen na materacu gryczanym.

 

   Antyalergiczne materace z łuski gryczanej są wygodne i komfortowe. Materac gryczany jest świetny także dla alergików, ponieważ łuska gryki, która stanowi wypełnienie produktu zawiera dużo tanin, które hamują rozwój i uniemożliwiają rozmnażanie się szkodliwych mikroorganizmów. Badania wykazały, że hamuje ona wzrost roztoczy, bakterii Gram (-) oraz Gram (+). Prezentowany materac z wypełnieniem gryki ma działanie przeciwodleżynowe, relaksacyjne i odprężające. Pomaga w zapobieganiu powstawania odleżyn (budowa łuski w formie muszelki umożliwia skuteczny i łatwy przepływ powietrza, skóra oddycha, nie stwarza nacisku na jedną partię ciała, bo układa się do kształtu anatomicznego użytkownika).

   W czasie spania i wypoczywania na materacu z gryki wypełnienie, czyli łuski gryki przemieszczają się, delikatnie masując nasze ciało. Wpływa to na poprawę ukrwienia skóry oraz ułatwia napiętym mięśniom rozluźnienie. Rano budzimy się wyspani, zrelaksowani i odstresowani. Ponadto łuska gryki stanowiąca wypełnienie materaca gryczanego przeciwdziała bólom reumatycznym, mięśniowym. Materac gryczany polecany jest także dla osób które bardzo pocą się podczas snu. Łuska gryczana wyjątkowo silne wchłania wilgoć i cały czas pozostaje chłodna i przyjemna w dotyku. Nie nagrzewa się od ludzkiego ciała.

 

Jak jest wykonany materac z gryki?

 

    Materac gryczany jest wyrobem naturalnym. Łuska gryczana użyta do produkcji została wyselekcjonowana, oczyszczona z zanieczyszczeń i pyłu. Płótno bawełniane jest grube o gęstych splocie co gwarantuje trwałość i wytrzymałość materaca. Wymiary materaca gryczanego długość 190cm szerokość 90cm. Kolory materaca są różne, zależne od bieżącej produkcji. Materac posiada przeszycia poziome, są one zrobione w celu uniknięcia nadmiernego przesuwania się łuski gryki podczas użytkowania, leżenia. Jak używać materac z łuski gryczanej? Zaleca się spanie na materacu gryczanym rozłożonym pod prześcieradłem lub w pokrowcu nieprzemakalnym. Łuska gryczana to sucha okrywa ziarna gryki. Już od stuleci jest ona wykorzystywana na Dalekim Wschodzie, a w szczególności w Japonii, jako wypełnienie poduszek i materacy. Dzięki takiemu jej zastosowaniu wykazuje wiele korzystnych właściwości dla organizmu człowieka.

Opcje dodatkowe do materaca gryczanego:

Pokrowiec nieprzemakalny, oddychający

 - 3 kolory do wyboru: biały, beżowy lub szary.

Pozwala na zabezpieczenie materaca gryczanego przed zabrudzeniem, zalaniem. Ochrania produkt przed bakteriami i wirusami. Pełni funkcje ochronne, zabezpieczające produkt. Zalety pokrowca:

- pokrowiec na materac gryczany jest :

oddychający, paroprzepuszczalny, nieprzemakalny, wodoodporny, wielokrotnego użytku, można go prać według zaleceń producenta,

- wodoszczelną poszewkę na materac z łuską gryki można zdejmować. Zapinana jest na zamek, prać w wysokich temp. do 95 stopni dotyczy koloru białego, jest nieprzemakalna, wodoodporna – chroni nasz materac przed wilgocią, zalaniem, zabrudzeniem, roztoczami, bakteriami, wirusami

- materiał jest oddychający, paroprzepuszczalny, co zapewnia i nie blokuje cyrkulacji powietrza,

- tkanina posiada Certyfikat Oeko - Tex Standard 100, jest bezpieczna dla ludzi, została przebadana

- jest wielokrotnego użytku,

- materiał jest przyjemny w dotyku, z 1 strony to miękka frotka a z drugiej membrana poliuretanowa

- zamek umożliwia proste zakładanie i ściąganie poszewki.

 

    Oprócz materacy z gryki polecamy także :
- poduszki z łuski gryczanej - zapewniają zdrowy sen, dają solidne podparcie głowie i szyi, czyli prawidłowy odpoczynek dla kręgosłupa oraz całej muskulatury szyjnej.

    • Poduszki, jaśki do spania, wałki
    • Krążki, poduszki z otworem lub bez otworu do siedzenia. 

- materace z łuski w różnych rozmiarach

- wałki z łuski gryki

- siedziska do wygodnego siedzenia w formie pufy

- a także wyroby z gorczycy białej.

Wymiary prezentowanego materaca gryczanego to 190 x 90cm, skład: łuska gryczana, płótno bawełniane - wysyłamy kolor pokrowca taki, jaki jest aktualnie dostępny w magazynie.