Oparcie gorsetowe z siedziskiem stabilizujące głowę i plecy

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest wysyłka do 3 dni
  • szt.
  • 1 699,00 zł

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

ASD001 


Specjalistyczne siedzisko dla dzieci stabilizujące głowę i plecy wykonane w technologii próżniowej opartej na wysokiej jakości elastycznym neoprenie pokrytym z jednej strony warstwą nylonu a z drugiej flauszu wypełnione modyfikowanym granulatem poliestrowym, który poddany długotrwałym ściśnięciu nie ulega spłaszczeniu i deformacji.

Możliwość nieograniczonego formowania i utrwalania kształtu powierzchni poduszki daje znakomite właściwości stabilizacyjne . System stwarza ogromny komfort dla osób z różnymi deformacjami kręgosłupa . Jest niezastąpiony dla osób potrzebujących wsparcia anatomicznej postawy . Zalecany szczególnie dla osób ze spastyką oraz w profilaktyce pzeciwodleżynowej.

W początkowej fazie , kiedy powietrze wypełnia siedzisko , jest ona elastyczna i bardzo dokładanie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała osoby siedzącej , gwarantuje w ten sposób równomierny rozkład cisnień w każdym punkcie . Następnie poprzez wypompowanie powietrza z wnętrza poduszki można na stałe utrwalić kształt . Im większą próżnię się wytworzy tym podyszka staje sie twardsza .

Siedzisko można w łatwy i szybki sposób zdemontować z krzesła i zamontować na dowolnym podłożu np. na wózku , w samochodzie , na podstawie fotelika terapeutycznego itp. Siedzisko jest mobilne i zawsze jest z użytkownikiem , czy w domu , czy w podróży , czy na wakacjach.

 

Siedzisko CONFORTABLE + DUO łączy właściwości oparcia gorsetowego z siedziskiem.

  • Tworzy integralny fotelik,
  • ułatwia przewożenie i stabilizację osoby przewożonej samochodem,
  • raz ukształtowaną można stosować montując w wózkach, fotelach, krzesłach itp..

 

Dane techniczne

wymiary
A
B
C
D
S
30 cm
80 cm
58 cm
28 cm
M
35 cm
95 cm
65 cm
28 cm
L
40 cm
115 cm
75 cm
35 cm
XL
45 cm
120 cm
85 cm
35 cm

 

Cena produktu uzależniona jest od wielkości.
Wybrany rozmiar należy zaznaczyć w okienku znajdującym się pod ceną towaru.

W standardzie jest - elastyczny pas neoprenowy stabilizujący tułów.

Możliwość domówienia dodatkowych opcji wyposażenia siedziska / np.:
- czteropunktowy pas biodrowy,
- szerokie pasy neoprenowe mocujące siedzisko przy pomocy taśm VELCRO do różnych krzeseł.

W celu wyceny dodatkowych opcji należy skontaktować się z obsługą sklepu. 


Czym są poduszki Stabilo?

Stabilo to system poduszek stabilizujących z innowacyjnym sposobem formowania i utrwalania kształtu oraz regulacji twardości. Poduszka wypełniona jest specjalnym granulatem, który można dowolnie modelować i dopasowywać do kształtu sylwetki. Pożądany kształt jest utrwalany poprzez wypompowanie powietrza z wnętrza poduszki. W zależności od ilości usuniętego powietrza zmienia się również twardość. W efekcie uzyskujemy doskonale dopasowany kształt, który stabilizuje oraz zrównuje naciski na ciało osoby siedzącej równocześnie zmniejszając ryzyko odleżyn.

siedzisko piankowe siedzisko Stabilo
tradycyjna poduszka piankowa poduszka Stabilo
żółte i czerwone pola oznaczają zwiększone naciski na ciało prawie równe naciski na całej powietrzchni ciała

Poduszki Stabilo znajdują szerokie zastosowanie w stabilizacji postawy. Zastosowane mogą być do rehabilitacji, terapii, opieki, oraz profilaktyki prawidłowego siedzenia. Zalecane są dla pacjentów ze skoliozą, MPD oraz garbem.