Poduszka do leczenia bezdechu dla dorosłych, komfortowy sen w masce

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Jest wysyłka do 3 dni
 • szt.
 • 266,00 zł

kształty dają możliwość komfortowego leżenia na boku lub barku bez ucisku na maskę doprowadzającą powietrze lub czynnik inhalujący i wymuszający oddech nadciśnieniem

 

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

Poduszka ortopedyczno - lecznicza do leczenia bezdechu 

dla dorosłych

 

Obturacyjny bezdech senny to choroba spowodowana powtarzającymi się wielokrotnie w czasie snu epizodami zatrzymania oddychania (bezdechów) lub jego znacznego spłycenia (hipowentylacji).

 

Bezdech to dysfunkcja, która może być wrodzona lub nabyta w procesie czynnika chorobotwórczego. Niekiedy wymagane jest zastosowanie całodobowe maski a leżenie na zwykłej poduszce może przyczynić się do jej przesunięcia i rozszczelnienia.

Poduszka do leczenia bezdechu :

 • została opracowana, aby umożliwić dostęp powietrza za pomocą maski we śnie oraz podczas leżenia spoczynkowego.
 • Specjalnie wyprofilowane kształty dają możliwość komfortowego leżenia na boku lub barku bez ucisku na maskę doprowadzającą powietrze lub czynnik inhalujący i wymuszający oddech nadciśnieniem.
 • Poduszka wykonana z najwyższej jakości pianki Viscoelastic układa się i dopasowuje do kształtu ciała.
 • Poduszka realizuje proces leczenia kręgosłupa, zapewniając fizjologiczne korektywne ułożenie.
 • Poduszka objęta 3-letnią gwarancją.

 

Dostępne są dwa modele:

 1. z regulacją wysokości, aby można było dostosować wysokość poduszki do potrzeb anatomicznych dorosłego lub
 2. dziecka oraz
 3. dla osób z szerokim barkiem.
 4. ASD025/b21

 

Pianka MEMORY
Pianka lekko - sprężysta znana także jako pianka pamięciowa lub rozprężna została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w połowie lat 60-tych w wyniku programu transferu technologi NASA AMES Research.
Pianka MEMORY charakteryauje się powolnym odzyskiwaniem kształtu po ucisku.
Po umieszczeniu na piance ciężkiego przedmiotu (np. ciała ludzkiego) pianka stopniowo dostosowuje się do kształtu tego przedmiotu, a po jego usunięciu odzyskuje swójh pierwotny kształt. 
Dzięki temu, że pianka MEMORY może dokładnie dopasować się do kształtu ciała ludzkiego , jest ona w stanie zapewnić równomierne rozłożenie nacisku na całej powierzchni.
Z uwagi na swoje charakterystyczne właściwości materaiał MEMORY potencjalnie zmniejsza ryzyko odleżyn spowodowanych nadmiernym naciskiem pomiędzy skórą a strukturami kostnymiorganizmu, np. pod piętami, biodrami, łokciami i z tyłu głowy.