Poduszka przeciwodleżynowa - pianka leniwa i komory powietrza

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 347,00 zł
  • Niedostępny

Opatentowany system odciążenia zapewniający odpowiedni rozkład obciążeń co zapobiega podrażnieniom skóry otarciom i powstawaniu ran odleżynowych. Pokrycie wykonane z oddychającej perforowanej dzianiny zapewniającej komfort użytkowania, łatwe w konserwacji. Wkładka antypoślizgowa zapobiegająca zsuwaniu się poduszki z siedziska. Możliwość regulacji ciśnienia w przestrzeniach powietrznych zapewniająca regulację miękkości i wysokości poduszki. Poduszka dostępna jest w następujących rozmiarach :  38 cm x 40 cm x 8 cm  40 cm x 40 cm x 8 cm  45 cm x 40 cm x 8 cm ZASTOSOWANIE: zapobiega powstawaniu podrażnień i otarć skóry spowodowanych długotrwałą pozycja siedzącą, zapewnia odciążenie kręgosłupa lędźwiowego oraz właściwą pozycję miednicy zapobiegając bólom związanym z przeciążeniami okolicy lędźwiowej. PRZECIWWSKAZANIA: Przeciwwskazania do pozycji siedzącej, odleżyny V° INSTRUKCJA UŻYCIA: 1. Po wyjęciu poduszki z opakowania upewnij się, że zawór jest w pozycji otwartej, następnie poczekaj ok. 30 sekund, aby poduszka automatycznie się napompowała. Pompowanie poduszki nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, odbywa się ono na zasadzie podciśnienia wytworzonego w przestrzeniach powietrznych wewnątrz poduszki. 2. W pełni napompowana poduszka może być obciążana wagą do 180kg bez utraty swoich właściwości. 3. Zamknij zawór przekręcając go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara tak, aby biała linia na zaworze zrównała się z białą kropką. 4. Aby wyregulować miękkość i wysokość poduszki (stopień odciążenia) odkręcaj zawór powoli zgodnie z ruchem wskazówek zegara siedząc na poduszce. Dostosuj miękkość poduszki do indywidualnych potrzeb tak, aby zapewnić sobie maksymalny komfor
Numer katalogowy: DRVCT
ASD007

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

Cechy produktu

  • nowatorskie, opatentowane rozwiązanie: połączenie pianki leniwej z komorami powietrznymi. System odciążenia zapewniający odpowiedni rozkład obciążeń co zapobiega podrażnieniom skóry otarciom i powstawaniu ran odleżynowych,
  • pokrycie wykonane z oddychającej perforowanej dzianiny zapewniającej komfort użytkowania, łatwe w konserwacji (możliwość zdjęcia pokrowca),
  • wkładka antypoślizgowa zapobiegająca zsuwaniu się poduszki z siedziska,
  • możliwość regulacji ciśnienia w przestrzeniach powietrznych zapewniająca regulację miękkości i wysokości poduszki i jej dopasowanie do ciała. Zawór pompujący i upuszczający powietrze bez konieczności użytkowania dodatkowej pompki.


Zastosowanie

zapobiega powstawaniu podrażnień i otarć skóry spowodo­wanych długotrwałą pozycją siedzącą,
zapewnia odciążenie kręgosłupa lędźwiowego oraz
właściwą pozycję miednicy zapo­biegając bólom związanym z przeciążeniami okolicy lędźwiowej.

 Rodzaje

mała - 38 cm x 40 cm x 8 cm
średnia - 40 cm x 40 cm x 8 cm
dużą 45 cm x 40 cm x 8 cm

nośność: 180 kg

Wybrany rozmiar należy zaznaczyć w okienku znajdującym się pod ceną towaru.

CECHY:

Opatentowany system odciążenia zapewniający odpowiedni rozkład obciążeń co zapobiega podrażnieniom skóry otarciom i powstawaniu ran odleżynowych. Pokrycie wykonane z oddychającej perforowanej dzianiny zapewniającej komfort użytkowania, łatwe w konserwacji. Wkładka antypoślizgowa zapobiegająca zsuwaniu się poduszki z siedziska. Możliwość regulacji ciśnienia w przestrzeniach powietrznych zapewniająca regulację miękkości i wysokości poduszki.

Poduszka dostępna jest w następujących rozmiarach :
 38 cm x 40 cm x 8 cm
 40 cm x 40 cm x 8 cm
 45 cm x 40 cm x 8 cm

ZASTOSOWANIE: zapobiega powstawaniu podrażnień i otarć skóry spowodowanych długotrwałą pozycja siedzącą, zapewnia odciążenie kręgosłupa lędźwiowego oraz właściwą pozycję miednicy zapobiegając bólom związanym z przeciążeniami okolicy lędźwiowej.

PRZECIWWSKAZANIA: Przeciwwskazania do pozycji siedzącej, odleżyny V°

INSTRUKCJA UŻYCIA: 1. Po wyjęciu poduszki z opakowania upewnij się, że zawór jest w pozycji otwartej, następnie poczekaj ok. 30 sekund, aby poduszka automatycznie się napompowała. Pompowanie poduszki nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, odbywa się ono na zasadzie podciśnienia wytworzonego w przestrzeniach powietrznych wewnątrz poduszki. 2. W pełni napompowana poduszka może być obciążana wagą do 180kg bez utraty swoich właściwości. 3. Zamknij zawór przekręcając go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara tak, aby biała linia na zaworze zrównała się z białą kropką. 4. Aby wyregulować miękkość i wysokość poduszki (stopień odciążenia) odkręcaj zawór powoli zgodnie z ruchem wskazówek zegara siedząc na poduszce. Dostosuj miękkość poduszki do indywidualnych potrzeb tak, aby zapewnić sobie maksymalny komfort.

Bezpieczeństwo


Nigdy nie wypuszczaj z poduszki powietrza do końca siedząc na niej. 1. Kiedy uzyskasz właściwą dla siebie miękkość poduszki zakręć zawór przeciwnie do ruchu wskazówek zegara tak, aby biała linia na zaworze zrównała się z białą kropką. Zapobiegnie to dalszej zmianie właściwości poduszki. UWAGI: 1. Unikaj wystawiania poduszki na działanie takich czynników jak promienie UV, bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury. 2. Unikaj kontaktu z bezpośrednim źródłem ognia. 3. Unikaj kontaktu z ostrymi przedmiotami. 4. Poduszka może być używana jedynie z oryginalnym pokryciem.

KONSERWACJA: Pokrycie poduszki prać ręcznie w letniej wodzie. Nie wirować , nie wykręć, nie chlorować. Suszyć w pozycji rozłożonej z dala od sztucznych źródeł ciepła. Nie prasować. Poduszkę prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem łagodnych detergentów przy zamkniętym zaworze. Nie wirować, nie wykręć, nie chlorować. Suszyć w pozycji rozłożonej z dala od sztucznych źródeł ciepła. Nie prasować. Zakładać pokrycie tylko wówczas kiedy ono i poduszka są całkowicie suche.

SKŁAD: Poduszka – pianka poliuretanowa wiskoelastyczna, 75D poliester PU wodoszczelny Poszewka: 100% poliester