Rotor do ćwiczeń rąk i nóg jednocześnie

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 1 999,00 zł
  • Niedostępny

Rotor do ćwiczeń rąk i nóg jednocześnie jest bardzo komfortowy podczas użytkowania. Zapraszamy duży wybór opcji dodatkowych, także siedziska.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Rotor do ćwiczeń rąk i nóg jednocześnie jest wytrzymały!

Rotor do rehabilitacji i ćwiczeń rąk, nóg jest mechaniczny z różnymi opcjami.

 

    Widoczne na zdjęciu sandały są dodatkową opcją - dodatkowo płatną. W celu wyceny prosimy o kontakt z obsługą sklepu. Rotor rehabilitacyjny umożliwia jednoczesne ćwiczenie, rehabilitację rąk i nóg. Dostosowany także do wózków inwalidzkich. Posiada w wersji podstawowej klapy najazdowe. Zapobiega to przesuwaniu się urządzenia podczas ćwiczeń. Jest to bardzo praktyczne.   Zastosowany mechanizm w rotorze rehabilitacyjnym powoduje, że przy kręceniu pedałami dolnymi - pedały górne kręcą się samoczynnie. Natomiast przy kręceniu pedałami górnymi - kręcą się również pedały dolne. Przenoszenie napędu z mechanizmu górnego na dolny i odwrotnie realizowany jest przez przekładnię łańcuchową wewnątrz wysięgnika.

    Regulacja prędkości pozwala na stopniowe wzmacnianie mięśni ramion i nóg oraz dobór odpowiedniego poziomu trudności do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ćwiczenia z przyrządem nie naprężają mięśni, pozwalają na stopniowe wzmacnianie i uelastycznianie mięśni. Podczas treningu poprawia się krążenie krwi przez co rotor może być z powodzeniem stosowany do rehabilitacji. Rotor zalecany przy jednostronnych paraliżach, przy kręceniu pedałami dolnymi - pedały górne kręcą się samoczynnie. Natomiast przy kręceniu pedałami górnymi - kręcą się również pedały dolne. Przenoszenie napędu z mechanizmu górnego na dolny i odwrotnie realizowany jest przez przekładnię łańcuchową wewnątrz wysięgnika. Mechanizm oporowo - hamujący zbudowany jest na zasadzie zjawiska tarcia o siebie dwóch elementów ciernych. Regulację oporu hamowania za pośrednictwem pokrętła.Praktyczny rotor rehabilitacyjny do jednoczesnego ćwiczenia kończyn górnych i dolnych.

    Regulacja prędkości pozwala na stopniowe wzmacnianie mięśni ramion i nóg oraz dobór odpowiedniego poziomu trudności do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ćwiczenia z przyrządem nie naprężają mięśni, pozwalają na stopniowe wzmacnianie i uelastycznianie mięśni. Podczas treningu poprawia się krążenie krwi przez co rotor może być z powodzeniem stosowany do rehabilitacji. Ćwiczenia można wykonywać na krześle, fotelu.  Rotor dostosowany jest także do wózków inwalidzkich. Stabilizację podczas treningów zapewnia: podstawa która umieszczona jest na antypoślizgowych nóżkach oraz specjalne, odkręcane podjazdy.  Urządzenie to posiada regulację kąta nachylenia co podnosi komfort w wykonywaniu ćwiczeń - pokrętło zamocowane jest na teleskopowej podporze.


Zastosowanie:


- na oddziałach rehabilitacji,
- kinezyterapii,
- ortopedii i reumatologi,
- do użytku domowego 
- jako urządzenie do rekreacji indywidualnej.

Towar produkowany i dostarczany na indywidualne zamówienie.

Wymiary :

Długość: 71 - 100 cm

Szerokość: 51 cm

Wysokość: 122,5 cm


waga ok. 17 kg


 

 

Cena produktu nie zawiera dodatkowego wyposażenia, szkoleń z obsługi urządzenia, dostawy.
W celu ustalenia dokładnego terminu dostawy, prosimy o kontakt z obsługą sklepu.
Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą urządzeń przeznaczonych do rehabilitacji rąk i nóg.
Urządzenie sprowadzane pod indywidualne zamówienie klienta.

050asd