Taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest wysyłka do 3 dni
  • szt.
  • 427,00 zł

Taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci zawiera w zestawie pas i dwie taśmy, różne rozmiary do wyboru zapraszamy.

 

 

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

Taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci są komfortowe!

Wysokiej jakości taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci składają się z pasa tułowiowego oraz doczepianego do niego dwóch elastycznych taśm derotacyjnych. Pas ten zapinany jest na mocne rzepy, z możliwością regulacji. Wyścielony jest miłym w dotyku i przyjemnym materiałem, który nie obciera skóry użytkownika. Dwie taśmy derotacyjne posiadają silikonowe pola, które przylegając do skóry zapobiegają ślizganiu się taśm po nogach. W ten właśnie sposób zwiększają efektywność działania. Jak działa produkt? Taśma zapewnia działanie - od stopy, - poprzez podudzie, - udo, - włącznie do stawu biodrowego. Działanie następuje w kierunku określonym poprzez odpowiedni kierunek owinięcia taśmy dookoła kończyny dolnej – każdej z osobna jeśli jest to konieczne i miednicy. Wpływa to na lepsze odczuwanie dolnej partii ciała oraz umożliwia korekcję odczuwania ustawienia poszczególnych segmentów kończyn dolnych względem siebie. Taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci są pakowane w kartonik, w kolorze szarym.

 

Taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci skuteczne!

Kiedy należy stosować taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci? W przypadkach, gdy kończyny dolne wykazują odstępstwa od przyjętej biomechanicznej normy ustawienia segmentów względem siebie oraz całości względem reszty ciała; właściwości ortezy pozwalają na codzienne jej stosowanie, zapewniając poprawę jakości chodu, czucia prioprioreceptywnego oraz pracy tkanek miękkich kończyn dolnych. Schorzenia neurologiczne, rozszczep kręgosłupa, zaburzenia rozwoju w życiu płodowym powodujące nieprawidłowe ustawienie kończyn dolnych w pozycji stojącej i w ruchu, takie jak rotacja do wewnątrz, rotacja zewnętrzna kończyn/y. Stosowana dla pacjentów z hipotonią mięśniową. Taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci są ukształtowane do korekcji rotacji wewnętrznej kończyn/y prawej i/lub lewej. W przypadku jeżeli jest konieczna korekcja rotacji zewnętrznej należy przełożyć taśmy prawą na lewą i lewą na prawą stronę. Taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci należy zakładać według wskazań rehabilitanta, fizjoterapeuty, lekarza.

 

Taśmy derotacyjne kończyn dolnych dla dzieci są w różnych rozmiarach!

Dostępne są różne rozmiary taśm derotacyjnych nóg dla dzieci: od 0 do 4 (patrz tabela). W celu odpowiedniego wyboru rozmiaru należy zmierzyć – obwód bioder dziecka i porównać z tabelą.

Rozmiary

 

 Wybrany rozmiar należy zaznaczyć w okienku pod ceną towaru.

ASD021/op1173