Balkonik kroczący rehabilitacyjny posiada 2 funkcje

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Brak
 • szt.
 • 139,00 zł
 • Niedostępny
 • balkonik łączący w sobie dwie funkcje, może być używany jako kroczący bądź stały,
 • składana, aluminiowa rama,
 • stabilna i wytrzymała konstrukcja,
 • łatwy sposób zablokowania funkcji kroczącej,
 • nóżki zakończone gumowymi zabezpieczeniami antypoślizgowymi,
 • ergonomiczne uchwyty,
 • wysokość regulowana skokowo co 2,5 cm.


ASD007/: VCBP0031 model 2FSS dual

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

Staranne wykonanie zapewnia użytkowanie zarówno z funkcji kroczącej jak i stałej na tym samym poziomie co balkoników jednofunkcyjnych. 

Cechy produktu

 • balkonik łączący w sobie dwie funkcje, może być używany jako kroczący bądź stały,
 • składana, aluminiowa rama,
 • stabilna i wytrzymała konstrukcja,
 • łatwy sposób zablokowania funkcji kroczącej,
 • nóżki zakończone gumowymi zabezpieczeniami antypoślizgowymi,
 • ergonomiczne uchwyty,
 • wysokość regulowana skokowo co 2,5 cm.


Zastosowanie

Sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny, wspomagający pionizację i poruszanie się.

Specyfikacja

Szerokość: 53 cm
Wysokość: 79 - 96 cm 
Waga: 2,5 kg 
Maksymalne obciążenie110 kg

OPIS WYROBU:
Składany balkonik, posiadający dodatkowo wzmocnione połączenia poziome; uchwyty anatomiczne wykonane z kontaktowo ciepłego polietylenu; gumowe końcówki nóżek zapewniają ciche użytkowanie; regulacja wysokości teleskopowa (dostosowanie do różnego wzrostu). Rama - wykonana z profili aluminiowych zabezpieczonych nietoksyczną powłoką lakierniczą.

ZASTOSOWANIE
Balkonik rehabilitacyjny przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych, ze schorzeniami narządu ruchu. Może być wykorzystywany do pionizacji, obciążania kończyn dolnych, nauki chodzenia.

PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazania do pionizacji Urazy kończyn górnych uniemożliwiające wspieranie się na balkoniku WYPOSAŻENIE BALKONIKA: 1. aluminiowa rama nośna 2. dodatkowe wzmocnienia 3. nóżki zakończone gumowymi zabezpieczeniami antypoślizgowymi 4. teleskopowa regulację wysokości 5. ergonomiczne uchwyty dla rąk 6. kolory: srebrny

UŻYTKOWANIE (REGULACJA):
Produkt pakowany jest w pozycji złożonej, aby go rozłożyć należy rozchylić boki do pozycji maksymalnej (do momentu usłyszenia kliknięcia zatrzasku). Złożenie odbywa się poprzez wciśnięcie zatrzasku na przedniej ramie. Przed użyciem należy dostosować wysokość balkonika do wzrostu użytkownika poprzez teleskopową regulację długości nóżek. Pamiętaj, aby długość wszystkich nóżek była jednakowa (uchwyty i wsporniki boczne muszą być ustawione równolegle do podłoża). Poruszanie się tego typu sprzętem polega na naprzemiennym podnoszeniu boczków balkonika do góry i przesuwaniu ich do przodu. Jeśli zamiast balkonika kroczącego chcemy uzyskać balkonik stały należy wyjąć dwa bolce zabezpieczające umieszczone na poziomym górnym, elemencie wzmacniającym ramę i przełożyć w otwory znajdujące się na tej samej wysokości na pionowym elemencie ramy. Poruszanie się z balkonikiem stałym polega na przestawianiu go do przodu a następnie dostawianiu kończyn. Jeśli chcemy ponownie uzyskać funkcję kroczenia lub złożyć balkonik bolce należy umieścić ponownie w poziomym elemencie wzmacniającym.

BEZPIECZENSTWO


1. Balkonik przeznaczony jest do użytkowania na równych powierzchniach o nachyleniu nieprzekraczającym 5%. 2. Użytkowanie balkonika na podłożu nie dającym pewnego oparcia, tj. mokrym, oblodzonym, tłustym, silnie zapiaszczonym jest niedopuszczalne ze względu na ryzyko upadku. 3. Balkonik przeznaczony jest dla użytkowników o maksymalnej wadze 110kg. 4. Balkonik służy tylko do wspierania się na nim dla jednego użytkownika, zabrania się stawania na nim. 5. Należy co najmniej raz na trzy miesiące, wykonać przegląd wizualny wszystkich elementów łączących (zatrzaskowych, zawiasowych) wyrobu w tym:  sprawdzić działanie mechanizmu teleskopowego ustawiania wysokości  dokładnie sprawdzić stabilność i wygląd ramy nośnej 6. Nie używać balkonika w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek widocznych lub wyczuwalnych uszkodzeń (np. pęknięcie ramy), gdyż grozi to wypadkiem. 7. Wszelkie naprawy należy powierzyć wykwalifikowanemu personelowi wytwórcy.

UWAGA Wytwórca nie zaleca dokonywania samodzielnych modyfikacji balkonika zwłaszcza montowania dodatkowych kółek ponieważ balkoniki nie są wyposażone w hamulce. Może to grozić upadkiem i poważnymi urazami. Wytwórca nie ponosi odpowiedzialności za takie działania.

CZYNNOŚCI OBSŁUGI I KONSERWACJI:
1. Ramę balkonika czyścić wilgotną szmatką. 2. Nie używać ostrych środków polerskich gdyż grozi to zniszczeniem powłok zabezpieczających, 3. Na bieżąco usuwać zanieczyszczenia z ruchomych elementów balkonika (zawiasów, śrub zaciskowych, blokad). Dla zachowania parametrów użytkowych wyrobu niezmiernie ważne jest utrzymanie wszelkich jego elementów w czystości, oraz sposób przechowywania.

Składowanie w pomieszczeniach o bardzo wysokiej wilgotności (łaźnie, pralnie itp.), lub na wolnym powietrzu, w połączeniu z brakiem higieny spowoduje szybką utratę parametrów użytkowych i estetycznych.

PARAMETRY TECHNICZNE: Wysokość balkonika –79-96 cm Szerokość – 53 cm Waga balkonika– 2,5 kg

Materiały: aluminium, poliuretan, guma Numer serii/data produkcji: podano na wyrobie.