Legowisko ortopedyczne dla psa

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 395,00 zł
  • Niedostępny

Wszystkie legowiska ortopedyczne wykonane są z najwyższej jakości wysokosprężystej pianki poliuretanowej w połączeniu z pianką memory (patrz najczęstrze pytania klientów)

Legowiska ortopedyczne Valde obszyte są w dwa rodzaje materiałów. Pierwsza poszewka (zabezpieczająca) wewnętrzna to 100% bawełny, druga poszewka zewnętrzna kolorowa zabezpiecza legowisko przed pazurami oraz wilgocią. Poszewka ta przepuszcza powietrze legowiska natomiast nie przepuszcza wody do środka.

Poszewki można zdjąć i prać w 40st.C

 

 

ASD025

ZMNIEJSZA RYZYKO POJAWIENIA SIĘ DYSPLAZJI

ODCIĄŻA KRĘGOSŁUP I STAWY

ANTYALERGICZNE POSŁANIE

MINIMALIZUJE WYSTĘPOWANIE BOLESNOŚCI STAWÓW

DOSTOSOWUJE SIĘ DO ANATOMICZNEJ BUDOWY PSA - PIANKA MEMORY

 

Wszystkie legowiska ortopedyczne wykonane są z najwyższej jakości wysokosprężystej pianki poliuretanowej w połączeniu z pianką memory.

Legowiska ortopedyczne obszyte są w dwa rodzaje materiałów. Pierwsza poszewka (zabezpieczająca) wewnętrzna to 100% bawełny, druga poszewka zewnętrzna kolorowa zabezpiecza legowisko przed pazurami oraz wilgocią. Poszewka ta przepuszcza powietrze legowiska natomiast nie przepuszcza wody do środka.

Poszewki można zdjąć i prać w 40st.C

 

Żywotność legowiska:

Legowisko jak każdy materac ma swoją wytrzymałość. Po trzech latach zalecamy jego wymianę. Oczywiście dobrze utrzymane legowisko może z powodzeniem dalej służyć pieskowi. Jednak czas i częste jego używanie sugeruje by po 3 latach wymienić na nowe.

 

Technologia wykonania legowisk

Viscoelastic Memory Foam, z której wykonane są legowiska ortopedyczne  to pianka lepkosprężysta Memory, znana także jako pianka pamięciowa lub rozprężna, została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w połowie lat 60-tych w wyniku programu transferu technologii NASA AMES Research. Ta odmiana elastycznej pianki poliuretanowej (FPF) o otwartych komórkach charakteryzowała się właściwościami umożliwiającymi redystrybucje sił przeciążeń, na jakie narażeni byli astronauci podczas startu i lądowania, a także zapewniającymi wygodniejsze fotele pilotom komercyjnych linii podczas długich lotów.

Choć technologia produkcji pianki lepkosprężystej jest dostępna od ponad 35 lat, dopiero niedawno zaczęła ona być stosowana w produktach komercyjnych szeroko dostępnych dla konsumentów. Równomierne rozkładanie nacisku przez materiał lepkosprężysty stanowi jedną z najważniejszych z punktu widzenia komfortu innowacji w branży FPF.

Pianka lepkosprężysta Memory charakteryzuje się powolnym odzyskiwaniem kształtu po ucisku. Po umieszczeniu na takiej piance ciężkiego przedmiotu (np. ciała psa), pianka stopniowo dostosowuje się do kształtu tego przedmiotu, a po jego usunięciu powoli odzyskuje swój pierwotny wygląd/ kształt. Można ją więc opisać jako „piankę powolnego powrotu elastycznego”.

Inne cechy i zalety pianki lepkosprężystej (tzw. Viscoelastic) Memory to: zdolność do tłumienia wibracji, absorbowanie wstrząsów (dlatego polecamy specjalne legowiska ortopedyczne dla psów do podróży samochodem), reagowanie na temperaturę ciała i otoczenia (pianka mięknie pod wpływem ciepła, dzięki czemu łatwiej dopasowuje się do kształtu ciała ludzkiego), równomierne rozkładanie ciężaru ciała psa zmniejsza ryzyko odleżyn (dlatego zalecamy legowiska ortopedyczne Valde również dla psów starszych).

 

Legowiska ortopedyczne  doskonale sprawdzają się w zastosowaniu dla wszystkich psów bez względu na rasę, wiek i wielkość. Każdy piesek ceni sobie wygodę i komfort podczas snu. Jest to naturalne ponieważ dobry, zdrowy sen daje mu siłę na cały dzień!

 

Dostępne rozmiary:

  1. ŚREDNI - długość100cm xszerokość 70cm xgrubość 10cm
  2. DUŻY -  długość 120cm x szerokość 100cm x grubość- 15cm
  3. Mały - 80x70x8cm

wybrany rozmiar należy zaznaczyć w okienku pod ceną towaru.

Cena uzależniona od wielkości materaca