Łóżko rehabilitacyjne elektryczne barierki drewniane i wysięgnik

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 3 197,00 zł
  • Niedostępny

Łóżko rehabilitacyjne - przeznaczone jest do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych na płaskich i twardych powierzchniach. ASD001/INTERVAL2

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

ŁÓŻKO REHABILITACYJNE Z LEŻEM TRZYSEGMENTOWYM

- regulacja wysokości leża na pilota,
• regulacja kąta nachylenia oparcia na pilota ,
• regulacja kąta nachylenia podnóżka manualnie,
• obudowa wykonana z drzewa bukowego dwukolorowa,
• wysięgnik i barierki w standardowym wyposażeniu
• leże wykonane z plastikowych kształtek , zupełnie demontowalnych,
• rama pokryta lakierem proszkowym

SPECYFIKACJA
Szerokość leża: 90 cm Szerokość całkowita: 103 cm Długość całkowita: 208 cm Min. wysokość leża: 36 cm Max. wysokość leża: 79 cm Kąt nachylenia zagłówka: 83° Kąt nachylenia podnóżka: 30°



Łóżko rehabilitacyjne - przeznaczone jest do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych na płaskich i twardych powierzchniach.
Model ten doskonale służy do pielęgnacji osoby w domu czy ośrodkach leczniczych o ile masa ciała użytkownika nie przekracza 150 kg i stosowany materac jest właściwie dobrany.
Łóżka tego nie należy użytkować jako łóżka dla dzieci, miejsca składowania przedmiotów ciężkich czy gorących i oraz do innych nietypowych funkcji.
Eksploatacja łóżka na dywanach, chodnikach itp. może spowodować ich uszkodzenie oraz znacznie utrudnia manewrowanie.
Wielość ustawień i możliwość dodatkowego osprzętu pozwalają na korzystanie przez osoby o takich schorzeniach jak:
· paraliż
· amputacje kończyn
· choroby serca, krążenia krwi, zaburzenia równowagi itd.


WYPOSAŻENIE
podnośnik typ 972 regulowany elektrycznie · leże typ 977, składające się z części podgłówkowej i podnóżkowej z regulowanymi elektrycznie podgłówkiem i łamanym podnóżkiem, sterownik umieszczony na silniku elektrycznym części leża podnóżkowego · dwa szczyty drewniane, typ 965 · 2 barierki (na każdą stronę), typ 969 · wysięgnik z trójkątną rączką, typ 968 · przewód zasilający, pilot sterownika, „blokada” zapobiegająca przed wyrwaniem wtyczek z gniazd sterownika · instrukcja obsługi

SYSTEM STEROWANIA ŁÓŻKA
Konstrukcja łóżka została tak pomyślana, aby umożliwić przy pomocy sterownika, niezależną regulację następującymi sekcjami: ·
podgłówka i podnóżka (tylko części wewnętrznej)
– regulacja pochylenia kąta
· regulacja wysokości położenia leża
W celu właściwego montażu systemu sterowania i późniejszego jego prawidłowego funkcjonowania, należy wcześniej zapoznać się z budową systemu sterowania. Przed montażem należy przygotować elementy, które znajdują się w pudełku: przewód zasilający, pilot sterownika, „blokada” zapobiegająca przed wyrwaniem wtyczek z gniazd sterownika.

KONSERWACJA
Aby Państwa łóżko zachowało również odpowiednią estetykę, należy zapewnić mu właściwą pielęgnację stosując się do poniższych wskazówek.

.1 ELEMENTY Z TWORZYWA Detale takie należy czyścić ręcznie za pomocą ogólnie dostępnych środków po uprzednim zapoznaniu się z uwagami producenta takiego środka.

.2 POWIERZCHNIE OCHRONNE Zastosowana warstwa lakieru ma duże znaczenie estetyczne i chroni niektóre detale łóżka przed korozją. Powłoki lakiernicze nie stawiają szczególnych wymogów przy czyszczeniu (zwykłe wytarcie wilgotną czy suchą szmatką jest wystarczające). W razie uszkodzeń mechanicznych, może nastąpić zerwanie powłoki lakierowanej. Wskazane jest wówczas uzupełnienie ubytku. Miejsca lakierowane narażone na tarcie dobrze jest posmarować cienką warstwą wazeliny technicznej. Detale chromowane najlepiej czyścić suchą szmatką, a w przypadku przetarcia takiej powłoki zregenerować ją odpowiednim środkiem chromo-podobnym.

.3 ELEMENTY ELEKTRONIKI
Þ Sterownik, jak i pozostałe moduły elektroniczne, należy czyścić przy pomocy ściereczki lekko zwilżonej delikatnym środkiem czyszczącym. Þ nie stosować środków penetrujących, Þ nie stosować szczotek drucianych czy innych przedmiotów o ostrych krawędziach Þ sprawdzać regularnie stan połączeń elektrycznych, które nie mogą być skorodowane.

.4. DEZYNFEKCJA
Dezynfekcji dokonywać można ogólnodostępnymi środkami służącymi do tego celu, po uprzednim zapoznaniu się z uwagami producenta takiego środka. W trakcie zabiegu, należy używać rękawic ochronnych. Wszelkie konsekwencje niewłaściwego stosowania środków dezynfekujących nie obciążają producenta wyrobu dezynfekowanego.

ZASADY BEZPIECZNEGO UŻYTKOWANIA
Przed rozpoczęciem użytkowania czy montażu zapoznać się z instrukcją obsługi !

Ustawianie i użytkowanie łóżka powinno odbywać się na płaskich, poziomych powierzchniach tak, aby wszystkie kółka jezdne dotykały podłoża !

Z uwagi na groźbę skaleczenia w trakcie prac montażowych lub demontażowych zachować szczególne bezpieczeństwo rąk !

Przed każdym ponownym użyciem łóżka należy zablokować kółka jezdne !