MIÓD MANUKA MGO® 250+ Z EKSTRAKTEM Z ZIELONEJ HERBATY 250 G

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 89,90 zł
  • Niedostępny

MIÓD MANUKA MGO® 250+ Z EKSTRAKTEM Z ZIELONEJ HERBATY 250 G

 

Suplement diety

Miód Manuka MGO™ 250+ zawiera ekstrakt z zielonej herbaty- Galusan epigallokatechiny (EGCG).

Składniki: Miód Manuka MGO™ 250+ (99,75%) , ekstrakt z zielonej herbaty (galusan epigallokatechiny 0,25%)

Wartość odżywcza 100 g 15 g*
Wartość energetyczna 1320 kJ / 315,3 kcal 198 kJ / 47,3 kcal
Tłuszcz znikome ilości znikome ilości
W tym  kwasy tłuszczowe nasycone znikome ilości znikome ilości
Węglowodany 79,6 g 11,94 g
W tym cukry 78,1 g 11,7 g
Białko 0,4 g znikome ilości
Sól 0,03 g znikome ilości
Methylglyoxal >24,9 mg >3,7 mg
Składnik aktywny 100 g 15 g*
Galusan epigallokatechiny 0,25 g 0,04 g

*zalecana dzienna porcja produktu. Opakowanie zawiera około 16 porcji.

Zalecane spożycie: 1 łyżeczka 3  razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem. Nie należy przekraczać dziennej porcji zalecanej do spożycia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Pamiętaj o zróżnicowanym sposobie żywienia oraz prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Ilość netto: 250 g

Warunki przechowywania: przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Miód Manuka MGO™ 250+ ma wysoką zawartość methylglyoxalu powyżej 250 mg/kg (naturalny składnik występujący w znacznych ilościach tylko w niektórych miodach Manuka). Dla porównania methylglyoxal w innych  miodach nie przekracza 10 mg/kg. Methylglyoxal jest składnikiem, który odpowiada za unikalne właściwości miodów Manuka.

Galusan epigallokatechiny (EGCG) jako składnik aktywny zielonej herbaty wykazuje korzystne działanie na organizm człowieka: 
•    wpływa pozytywnie na zdrowie układu sercowo-naczyniowego,
•    pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze,
•    chroni DNA, białka i lipidy przed uszkodzeniem oksydacyjnym,
•    przyczynia się do utrzymania normalnego poziomu glukozy we krwi.

 

Pamiętaj, że zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu.

Warszawa, 14.12.2009 r.
 
Miód Manuka z punktu widzenia farmaceuty
Wywiad z mgr farmacji Grzegorzem Carowiczem
 
  Z uwagi na coraz częstsze pytania klientów o miody Manuka w Polsce przeprowadziliśmy wywiad z Panem Grzegorzem Carowiczem, magistrem farmacji.
 
 
MM: Jak farmaceuta opisałby miody Manuka? Czy mógłby nam Pan przybliżyć te produkty?
 
GC: Jako farmaceuta mogę powiedzieć, że miód jest produktem o bardzo złożonym składzie chemicznym. Bogactwo związków naturalnych występujących w miodzie zależy od bardzo wielu czynników, jak np.: gatunku rośliny, z której pszczoły zbierają nektar, rejonu geograficznego występowania roślin miododajnych, zanieczyszczenia środowiska itp.
 
Związkami występującymi w miodzie w największym stężeniu są węglowodany. Ich zawartość może sięgnąć nawet ok. 80 % masy miodu. W miodach w zmiennej ilości występują także kwasy organiczne (kwas jabłkowy, glukonowy, cytrynowy, mlekowy czy winowy), które są w dużej mierze odpowiedzialne za walory smakowe danego gatunku miodu, a także związki azotowe i wolne aminokwasy oraz enzymy (inwertaza, alfa-amylaza i oksydazy). Ponadto ważnym składnikiem miodów jest także lizozym oraz hormony, głównie acetylocholina.
 
W skład miodu wchodzą także flawonoidy (antocyjany i katechiny) odpowiedzialne za usuwanie wolnych rodników z organizmu. Ponadto miody zawierają także barwniki, substancje aromatyczne, aldehydy, ketony. Ważną grupę związków stanowią olejki eteryczne. W niewielkich ilościach miody zawierają także witaminy z grupy B, kwas foliowy i kwas pantotenowy.
 
Unikatowy skład chemiczny miodu Manuka stanowi o jego wyjątkowości. Produkt ten pozyskiwany jest z nowozelandzkiej rośliny Leptospermum scoparium, czyli Manuka. Krzew ten występuje tylko na obszarze Australii i Nowej Zelandii. Unikatowym składnikiem miodu Manuka jest methylglyoxal, który odpowiedzialny jest za jego unikalne właściwości.
 
MM: Skąd wiadomo, że miód Manuka ma korzystny wpływ na organizm człowieka?
 
GC: Działanie zdrowotne miodów Manuka potwierdzone zostało różnymi badaniami. Przełomowe badania przeprowadził światowej sławy ekspert ds. badania żywności, profesor Thomas Henle na Politechnice Drezdeńskiej. Badania prowadzone przez jego zespół doprowadziły do odkrycia wspomnianego czynnika aktywnego o nazwie methylglyoxal. Występuje on także w innych miodach, jednak jego stężenie wynosi ok. 3,1 mg/kg, podczas gdy w miodach Manuka zagęszczenie tego składnika waha się pomiędzy 100 a 1000 mg/kg. Jest więc nawet 1000-krotnie wyższe! Stąd wniosek, że aktywność miodu Manuka jest bezpośrednio związana z poziomem methylglyoxalu.
 
MM: Co oznacza skrót MGO?
 
GC: MGO to właśnie skrót od nazwy methylglyoxal, aktywnego składnika z miodach Manuka. Symbol MGO na miodach Manuka informuje o poziomie zawartości dietetycznego methylglyoxalu, np. MGO 100+ oznacza, że składnik ten występuje w danym miodzie w stężeniu 100 mg/kg. Im wyższe stężenie MGO w miodzie, tym lepsze jego właściwości.
 
MM: Czy miód Manuka mogą spożywać kobiety w ciąży?
 
GC: Miód Manuka to produkt w 100% naturalny, nie poddawany modyfikacjom chemicznym. Jak najbardziej produkt ten może być zalecany kobietom w ciąży, jako urozmaicenie diety. Produkt ten jest niezwykle odżywczy, zawiera łatwo przyswajalne mikroelementy i składniki prozdrowotne. Ze względu jednak na obecność w miodzie cukrów, kobiety w ciąży zagrożone cukrzycą powinny zasięgnąć w tej kwestii porady lekarza.
 
MM: Czy miód Manuka można podawać dzieciom?
 
GC: Produkt można stosować u dzieci od 12 miesiąca życia pod warunkiem, że dziecko nie jest uczulone na produkty pszczele. Należy zauważyć, że mód jest produktem wysokoenergetycznym, stanowi więc źródło niezbędnych kalorii dla młodego organizmu, którego wydatek energetyczny jest bardzo duży. Dlatego jest to doskonały produkt dla maluchów.
 
MM: Czy są jakieś skutki uboczne związane ze spożywaniem tego miodu?
 
GC: Nie odnotowano dotychczas skutków ubocznych po spożyciu miodu. Oczywiście zawsze trzeba mieć na uwadze możliwość wystąpienia alergii pokarmowej. Ważne jest także, by osoby cierpiące na przewlekłe choroby, jak np. cukrzyca
zasięgnęły porady lekarza przed zażyciem miodu.
 
MM: Czy miód Manuka to lekarstwo?
 
GC: Miód Manuka jest naturalnym produktem spożywczym. Nie jest ani lekiem, ani suplementem diety. Nie powinien zastępować terapii zalecanej przez lekarza.
 
MM: Czy ten miód ma jakiś certyfikat oryginalności?
 
GC: Miód Manuka posiada certyfikat potwierdzający obecność aktywnego składnika
MGO oraz Certyfikat Nowozelandzkiego Instytutu Bezpieczeństwa Żywności.
 
MM: Dziękuję Panu za poświęcony czas.
 
GC: Dziękuję.
 
mgr farmacji Grzegorz Carewicz - po zakończeniu studiów farmaceutycznych na Akademii Medycznej we Wrocławiu rozpoczął pracę w Zakładach Farmaceutycznych Jelfa. Od kilku lat jest pracownikiem apteki. Autor kilkudziesięciu artykułów dotyczących współczesnej farmacji. Członek Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji dotyczących zagadnień zdrowia i prawidłowego żywienia. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się m.in. wokół prawidłowego żywienia, farmakognozji i farmakologii. Ukończył także studia podyplomowe na wydziale Menedżersko-Ekonomicznym w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.
 
Autoryzacja:
Grzegorz Carowicz