PARKER URBAN PREMIUM CZARNY MAT Długopis

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: PARKER
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 249,00 zł
  • Niedostępny

Długopis

Parker Urban to wspaniała kolekcja nowej generacji, która wyznacza nowe zasady.
Łączy ergonomię ze sztuką uzyskując niekonwencjonalny kształt oraz doskonałą równowagę.
Jeżeli wizerunek znaczy wiele, a jakość jest podstawą, wybierz ten nowoczesny artykuł piśmienniczy. Parker URBAN - stworzony by imponować, zaprojektowany by doskonale pracować.

Opis produktu:

Oryginalne połączenie matowego i metalicznego efektu oraz geometrycznych linii będących nowoczesną interpretacją charakterystycznego wzoru PARKER.

Wyróżniające się wykończenia w modnych kolorach z niepowtarzalnymi czarnymi i ciemno-szarymi zdobieniami.

Ergonomiczny kształt pocisku, urzekający i pełny stylu.

Długopisy Parker Urban Premium pokryte są wartwą elegancko grawerowanego lakieru na mosiężnej bazie i wyposażone są w obrotowy mechanizm wysuwania wkładu. Pasują do nich standardowe wkłady.

kod produktu: S0949180

PARKER

Parker – marka artykułów piśmiennych należąca do amerykańskiego koncernu Sanford (grupa Newell Rubbermaid), a pierwotnie stworzona przez George'a Safford Parkera w USA, w stanie Wisconsin.

Obecnie marka Parker należy do najbardziej prestiżowych w dziedzinie produkcji artykułów piśmiennych (w szczególności piór wiecznych i długopisów). 

Parker opatentował swoje pierwsze wieczne pióro 10 grudnia 1889. Ze względu na to, że jego produkty szybko zdobywały popularność, już w latach 20. XX wieku firma stałą się wiodącym ich producentem na świecie. Fabryki powstawały na różnych kontynentach, w krajach takich, jak Francja, Meksyk, Anglia, Argentyna, Kanada, Dania.

W 1987 roku siedzibę firmy przeniesiono do Anglii, do miejscowości Newheaven w hrabstwie East Sussex, będącej pierwotnie siedzibą innego producenta piór wiecznych – Valentine Pen Company, przejętego przez Parkera.

W 1993 firma Parker została przejęta przez koncern Gillette, by ostatecznie, w roku 2000, znaleźć się w grupie Newell Rubbermaid – właściciela koncernu Sanford, największego producenta artykułów piśmiennych na świecie.