Żelowa poduszka przeciwuciskowa do przedstopia 1 szt

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: GEHWOL
 • Dostępność: Brak
 • szt.
 • 44,00 zł
 • Niedostępny

Ortezy z żelu polimerowego

symbol: 1026801

Poduszka przeciwuciskowa do przedstopia 

Cienka, elastyczna podkładka z żelem polimerowym pokryta tkaniną.

Zapewnia komfort chodzenia w każdym obuwiu. 
Chroni przedstopie przed otarciami i modzelami, uciskami.
wymiary: szerkość 9cm, długość9,4cm
  

Ulgę w licznych problemach ze stopami przynoszą ortezy wykonane z żelu polimerowego.

 • Posiadają właściwości: antybakteryjne, nietoksyczne,
 • hipoalergiczne, testowane dermatologicznie,
 • dokładnie dopasowują się do stopy,
 • są miękkie i przyjemne w dotyku,
 • można je nakładać bezpośrednio pod skarpetki i nosić prawie we wszystkich butach,
 • wykonane są z materiału o długotrwałej wytrzymałości, perfekcyjnie chronią przed uciskiem,
 • można je bez problemu myć w letniej wodzie z delikatnym środkiem myjącym, następnie osuszyć czystym ręcznikiem, pozostawić do wyschnięcia i lekko oprószyć talkiem.

ORTEZA Z ŻELU POLIMEROWEGO
Delikatny żel polimerowy zapobiega podrażnieniom skóry na przylegających do siebie palcach, dostępny jest w postaci np. obrączek korygujących, nakładek na palec, obrączek na palec, poduszek przeciwuciskowych. Żel jest bardzo elastyczny co ułatwia dopasowanie go do indywidualnych potrzeb pacjenta, zapobiega przed otarciami lub uciskiem przynosząc natychmiastową ulgę.

ZAPOBIEGA OTARCIOM I STANOM ZAPALNYM
Żel nie zawiera silikonu i poddaje sie odkształceniu ponieważ jest szczególnie miękki i elastyczny. Materiał ten rozciąga się we wszystkich kierunkach dlatego zapobiega wszelkim otarciom.

ZAPEWNIA MIĘKKOŚĆ I KOMFORT
Żel polimerowy dzięki zdolności odkształcania amortyzuje każdy ucisk i delikatnie niweluje działające siły. Podczas zmniejszania się siły zewnętrznej materiał natychmiast powraca do swojego pierwotnego kształtu.

PIELĘGNUJE GŁADKĄ SKÓRĘ
Żel zawiera niewielkie ilości oleju parafinowego, który nawilża i zmiękcza skórę stóp. Olej zawarty w żelu pielęgnuje skórę oraz zmniejsza zrogowacenia.

CHRONI OKOLICE RANY
Bardzo elastyczny żel polimerowy idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i skóry. Dzięki lekko zwilżonej powierzchni delikatnie przylega do skóry, przez co umożliwia użytkownikowi swobodne poruszanie się.

WSPOMAGA LECZENIE
Po usunięciu odcisków, modzeli i nagniotków żel poprawia elastyczność skóry i chroni wrażliwą, podrażnioną  uszkodzoną tkankę, również po operacjach. Żel nie może być stosowany na otwarte rany.

MOCNY I TRWAŁY
Żel polimerowy jest bardzo trwały i trudno go przerwać. Po rozciągnięciu wraca do swojego pierwotnego kształtu. Można bez jakichkolwiek problemów stosować go do czterech tygodni.

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA STOPY
Żel został przebadany dermatologicznie, jest bezzapachowy, nietoksyczny i wolny od substancji uczulających. Nie stwarza podłoża do rozwoju bakterii. Ortezę z żelu polimerowego należy zdjąć przed pójściem spać i wyczyścić zgodnie z instrukcją. Części ciała na których stosowana jest orteza powinny przez noc pozostać nieosłonięte.

ZALECENIA HIGIENICZNE
Trwałość ortezy zależy w dużej mierze od sposobu jej użytkowania. Codziennie po użyciu żel należy umyć ciepłą wodą z użyciem delikatnego detergentu, osuszyć, a następnie lekko zasypać talkiem.
Należy pamiętać, że żel uwalnia niewielkie ilości oleju parafinowego, który w rzadkich przypadkach może powodować powstanie plam na niektówych rodzajach skór z których zrobione jest obuwie.
Stosując żel należy nosić dobrze dopasowane buty, zaleca się nosić grubsze skarpety lub korzystać z wkładek ochronnych. Należy uważać na ostre krawędzie paznokci, które mogą uszkodzić ortezę. Nie należy wystawiać produktu na działanie mocnego światła, promieni słonecznych lub ciepła. 

Niemiecka firma Eduard Gerlach GmbH od ponad stu lat produkuje profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp z serii Gehwol oraz specjalistyczny sprzęt do wyposażenia gabinetów kosmetycznych dla specjalistów pielęgnacji stóp - Gerlach Technik.
Historia firmy Eduard Gerlach GmbH jest bardzo ciekawa, tworzy sagę rodzinną rodu Gerlach. Oto kilka szczegółów z niej:

W roku 1868 Eduard Gerlach przejmuje sklep towarów kolonialnych od swojego ojca Ludwika i kładzie podwaliny pod nowoczesną firmę rodzinną. Gerlach nazywany jest pionierem współczesnej pielęgnacji stóp. Jako pierwszy zaczął produkcję na skalę przemysłową maści przynoszącej ulgę w dolegliwościach stóp, czyniąc ją tym samym dostępną szerszym kręgom społeczeństwa. E. Gerlach opierał się głównie na własnych doświadczeniach popartych fachową wiedzą. Jako żołnierz widział doskonale, jaką udręką są bóle otartych i pokrytych pęcherzami stóp.

W 1882 r. E. Gerlach sprzedaje pierwszy krem do stóp "E. Gerlach's Fusskrem", w którym zastosował nienasycone kwasy tłuszczowe, mineralne środki poślizgowe oraz mające właściwości dezynfekujące olejki eteryczne. Jego produkt zyskał szybko uznanie. Dzięki możliwości produkowania go na dużą skalę, krem miał zawsze taką samą, wysoką jakość i przystępną cenę. 

Pielęgnacja stóp stała się dostępna nie tylko dla ludzi zamożnych. Tym samym coraz więcej osób zaczęło dostrzegać zalety stosowania maści i kremów do stóp. Za swoje osiągnięcia E. Gerlach zyskał wiele międzynarodowych wyróżnień.

Po jego śmierci, w 1910 roku prowadzenie firmy przejmuje syn, również Eduard. Z wielką pasją i konsekwencją rozwija firmę i przeprowadza obronną ręką przez dwie wojny światowe i kryzysy gospodarcze. Do dziś firma kierowana jest przez potomków Eduarda Gerlacha.

Na czym polega sukces firmy Gerlach i produktów Gehwol?

Od lat preparaty Gehwol są bardzo wysokiej jakości. Firma dba o potrzeby swoich klientów, opiera się na opinii specjalistów pielęgnacji stóp, którzy są podstawowym ogniwem dystrybucji preparatów Gehwol. Sprawą oczywistą dla przedsiębiorstwa jest korzystanie z najnowszych zdobyczy naukowych i technologicznych. Od zarania działalności podstawą jest stosowanie naturalnych substancji, co szczególnie odpowiada współczesnym trendom w kosmetyce. Zapraszamy do przejrzenia listy produktów Gehwol.