Poduszka z łuski gryki 40x40cm w kolorowym pokrowcu

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 35,00 zł

ASD025/g01

 

 

Poduszka wypełniona gryką pozwala na swobodę podczas snu oraz na prawidłowe podparcie szyi.

Łuski gryki mają kształt trójkąta, który nie pozwala im się regularnie układać i zbijać w całość, co zapobiega przegrzewaniu głowy a także zaburzeniom snu, chrapaniu, bólowi głowy, szyi, szczęki.

 

Przestrzeń pomiędzy łupinkami pozwala na przepływ cyrkulacyjny powietrza przez poduszkę, dzięki czemu wilgoć nie gromadzi się przy głowie.

Poduszka gryczana ma właściwości termodynamiczne, co oznacza, że temperatura łusek zmienia się w zależności od otoczenia. Stają się chłodniejsze wraz z chłodem sypialni latem i cieplejsze wraz z ciepłem pokoju zimą.

Właściwość automatycznej regulacji temperatury podnosi wygodę i komfort podczas snu. Polecana przez lekarzy do łagodzenia bólu szyi, barku, pleców i bioder, ogólnych napięć mięśni, do celów rehabilitacji, specjalistycznego masażu, do ćwiczeń jogi.

Może być stosowana jako okład chłodzący (łagodzi obrzęki, opuchlizny, dolegliwości bólowe), a także w terapii cieplnej. Można ją stosować jako poduszkę do siedzenia i pod plecy

 

Pielęgnacja i czyszczenie: Łuski gryki nie wolno moczyć, dlatego z pokrowca należy wysypać łuski i osobno wyprać pokrowiec. Sama łuska gryki nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łuska gryki nie stanowi schronienia dla pasożytów i roztoczy (w swojej budowie nie ma substancji odżywczych). Ponadto łuska gryczana jest wolna od pyłu i nie sprzyja osadzaniu kurzu. W celu odświeżenia poduszki z łuską gryki należy raz w miesiącu wystawić ją na działanie promieni słonecznych lub włożyć na kilka godzin do zamrażarki. Zabiegi te wystarczą by pozbyć się szczątkowej obecności roztoczy lub grzybów. Po sześciu miesiącach użytkowania należy zmienić poduszkę.