Poduszka z łuski gryki 40x40cm do spania, poduszka gryczana

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest wysyłka do 3 dni
  • szt.
  • 40,00 zł 35,00 zł

Poduszka z EkO łuski gryki 40x40cm z  do spania, naturalna i ekologiczna, różne rozmiary już dostępne zapraszamy!

Poduszka z EKO łuski gryki 40x40cm jest naturalna (łuska gryki oraz bawełna)

To poduszka do spania,dla alergików, brak roztoczy. Produkt polski, szyty ręcznie.

 

Dlaczego poduszka gryczana do spania jest taka komfortowa?

Zawdzięcza to głównie – łusce gryki, która w 100% stanowi wypełnienie poduszki.

Łuska gryki ma działanie:

- PRZECIWBÓLOWE – łuska gryki dostosowując się do kształtów anatomicznych użytkownika zmniejsza dolegliwości w chorobach: kręgosłupa szyjnego, piersiowego, bólach reumatycznych, w dyskopatii, w chorobach stawów, bólach migrenowych

- ANTYALERGICZNE – łuski zawierają związki hamujące rozwój roztoczy, pajęczaków i wielu bakterii, co ma ogromne znaczenie dla alergików i astmatyków,

Łuska gryki w swoim składzie zawiera TANINY związki, które uniemożliwiają rozwój roztoczy, pajęczaków, bakterii Gram (+) ,i Gram (-). Ma to olbrzymie znaczenie dla osób dotkniętych alergią, astmą, chorobami dermatologicznymi oraz osób, które mają naruszone ciągłości powłok skórnych np. po zabiegach operacyjnych, przy łuszczycy itp. Tanina ma także właściwości przeciwzapalne.

- POPRAWIA JAKOŚĆ SNU - przede wszystkim poprzez neutralizowanie szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego. Pomocne przy chrapaniu, bezdechu sennym i bezsenności.

- bardzo dobra WENTYLACJA – łuski gryki i przestrzenie między nimi zapewniają optymalny przepływ powietrza - wymianę ciepła i wilgoci pomiędzy ciałem a otoczeniem. Łuski doskonale chłoną i oddają wilgoć, są ciepłe zimą a chłodne latem, co sprawia, że nie pocimy się. Wyroby zawierające łuskę gryki nie nagrzewają się od temperatury ciała .

UŁATWIANIE REHABILITACJI – łuski gryczane są elastyczne, spężyste i samoistnie dopasowują się do kształtu ciała co zmniejsza napięcie tkanki łącznej i wiązadeł,

- PRZECIWODLEŻYNOWE – łuski nie stwarzają stałych nacisków na ciało i w naturalny sposób zapobiegają odleżynom i odparzeniom, równomiernie rozkładają nacisk na ciało

POPRAWIANIE KRĄŻENIA – wyroby z gryką polecane przy żylakach, miażdżycy, bólach głowy i stopie cukrzycowej. Pobudzają mikrokrążenie i krążenie obwodowe – akcesoria wypełnione łuskami mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako produkty do masażu ciała.

 

   Opcje dodatkowe – umożliwiają stworzenie swojej własnej niepowtarzalnej i wyjątkowej poduszki. Do wyboru są zioła (lawenda, melisa) oraz poszewka nieprzemakalna, oddychająca (można ją zdjąć i prać).

Zioła - opcjonalnie

Lawenda - działa uspokajająco i ułatwia zasypianie.

Zapach lawendy wpływa kojąco na układ nerwowy człowieka. Oznacza to, że związki aromatyczne zawarte w olejku lawendowym łagodzą skutki stresu, wyczerpania umysłowego, czy napięcia nerwowego. Ponadto mają działanie uspokajające i ułatwiają zasypianie. Suszone kwiaty lawendy umieszczone w poduszce (gorczycowej, z łuską gryki, lub gorczycowo-gryczanej) pomagają zrelaksować się i spokojnie przespać całą noc. Do naszych produktów dokładamy tylko suszone kwiaty lawendy, a nie łodygi. Wystarczy zaznaczyć opcje znajdujące się pod ceną produktu, zapraszamy.

Melisa

działaie uspokajające melisa zawdzięcza zawartemu w niej olejkowi eterycznemu. Napar z melisy łagodzi stany silnego zdenerwowania, nerwicenadmierne pobudzenie, a także problemy z zasypianiem. Olejek melisowy działa również rozkurczowo i rozluźniająco.

 

Poszewka nieprzemakalna, oddychająca, jakie są jej zalety:

- można ją zdejmować i prać w wysokich temp. do 95 stopni,

- jest nieprzemakalna, wodoodporna – chroni naszą poduszke przed wilgocią, zalaniem,

- materiał jest oddychający, paroprzepuszczalny, co zapewnia i nie blokuje cyrkulacji powietrza,

- tkanina posiada Certyfikat Oeko - Tex Standard 100, jest bezpieczna dla ludzi

- jest wielokrotnego użytku,

- mareriał jest przyjemny w dotyku, z 1 strony to miękka frotka a z drugiej membrana poliuretanowa

- stosowana na poduszkę gryczaną pełni funkcje ochronne

 

Dostępne wymiary poduszek z łuski gryki:
-40x40cm
-30x50cm
-40x50cm
-40x60cm
-50x50cm
-50x60cm
-50x70cm

Cena produktu uzależniona od wielkości.

008asd