Poduszka z łuski gryki 40x40cm do spania, poduszka gryczana

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest wysyłka do 3 dni
  • szt.
  • 29,99 zł

Poduszka z  łuski gryki 40x40cm z  do spania, naturalna i komfortowa, różne rozmiary już dostępne zapraszamy!

Poduszka z  łuski gryki 40x40cm jest naturalna (łuska gryki oraz 100% bawełna)

To poduszka do spania, dla alergików, brak roztoczy. Produkt polski, szyty ręcznie.

 

Dlaczego poduszka gryczana do spania jest taka komfortowa?

Zawdzięcza to głównie – łusce gryki, która w 100% stanowi wypełnienie poduszki.

Łuska gryki ma działanie:

- PRZECIWBÓLOWE – łuska gryki dostosowując się do kształtów anatomicznych użytkownika zmniejsza dolegliwości w chorobach: kręgosłupa szyjnego, piersiowego, bólach reumatycznych, w dyskopatii, w chorobach stawów, bólach migrenowych

- ANTYALERGICZNE – łuski zawierają związki hamujące rozwój roztoczy, pajęczaków i wielu bakterii, co ma ogromne znaczenie dla alergików i astmatyków,

Łuska gryki w swoim składzie zawiera TANINY związki, które uniemożliwiają rozwój roztoczy, pajęczaków, bakterii Gram (+) ,i Gram (-). Ma to olbrzymie znaczenie dla osób dotkniętych alergią, astmą, chorobami dermatologicznymi oraz osób, które mają naruszone ciągłości powłok skórnych np. po zabiegach operacyjnych, przy łuszczycy itp. Tanina ma także właściwości przeciwzapalne.

- POPRAWIA JAKOŚĆ SNU - przede wszystkim poprzez neutralizowanie szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego. Pomocne przy chrapaniu, bezdechu sennym i bezsenności.

- bardzo dobra WENTYLACJA – łuski gryki i przestrzenie między nimi zapewniają optymalny przepływ powietrza - wymianę ciepła i wilgoci pomiędzy ciałem a otoczeniem. Łuski doskonale chłoną i oddają wilgoć, są ciepłe zimą a chłodne latem, co sprawia, że nie pocimy się. Wyroby zawierające łuskę gryki nie nagrzewają się od temperatury ciała .

UŁATWIANIE REHABILITACJI – łuski gryczane są elastyczne, spężyste i samoistnie dopasowują się do kształtu ciała co zmniejsza napięcie tkanki łącznej i wiązadeł,

- PRZECIWODLEŻYNOWE – łuski nie stwarzają stałych nacisków na ciało i w naturalny sposób zapobiegają odleżynom i odparzeniom, równomiernie rozkładają nacisk na ciało

POPRAWIANIE KRĄŻENIA – wyroby z gryką polecane przy żylakach, miażdżycy, bólach głowy i stopie cukrzycowej. Pobudzają mikrokrążenie i krążenie obwodowe – akcesoria wypełnione łuskami mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako produkty do masażu ciała.

 

   Opcje dodatkowe – umożliwiają stworzenie swojej własnej niepowtarzalnej i wyjątkowej poduszki. Do wyboru są zioła (lawenda, melisa) oraz poszewka nieprzemakalna, oddychająca (można ją zdjąć i prać).

Zioła - opcjonalnie

Lawenda - działa uspokajająco i ułatwia zasypianie.

Zapach lawendy wpływa kojąco na układ nerwowy człowieka. Oznacza to, że związki aromatyczne zawarte w olejku lawendowym łagodzą skutki stresu, wyczerpania umysłowego, czy napięcia nerwowego. Ponadto mają działanie uspokajające i ułatwiają zasypianie. Suszone kwiaty lawendy umieszczone w poduszce (gorczycowej, z łuską gryki, lub gorczycowo-gryczanej) pomagają zrelaksować się i spokojnie przespać całą noc. Do naszych produktów dokładamy tylko suszone kwiaty lawendy, a nie łodygi. Wystarczy zaznaczyć opcje znajdujące się pod ceną produktu, zapraszamy.

Melisa

działaie uspokajające melisa zawdzięcza zawartemu w niej olejkowi eterycznemu. Napar z melisy łagodzi stany silnego zdenerwowania, nerwicenadmierne pobudzenie, a także problemy z zasypianiem. Olejek melisowy działa również rozkurczowo i rozluźniająco.

 

Poszewka nieprzemakalna, oddychająca, jakie są jej zalety:

- można ją zdejmować i prać w wysokich temp. do 95 stopni,

- jest nieprzemakalna, wodoodporna – chroni naszą poduszke przed wilgocią, zalaniem,

- materiał jest oddychający, paroprzepuszczalny, co zapewnia i nie blokuje cyrkulacji powietrza,

- tkanina posiada Certyfikat Oeko - Tex Standard 100, jest bezpieczna dla ludzi

- jest wielokrotnego użytku,

- mareriał jest przyjemny w dotyku, z 1 strony to miękka frotka a z drugiej membrana poliuretanowa

- stosowana na poduszkę gryczaną pełni funkcje ochronne

 

Dostępne wymiary poduszek z łuski gryki:
-40x40cm
-30x50cm
-40x50cm
-40x60cm
-50x50cm
-50x60cm
-50x70cm

Cena produktu uzależniona od wielkości.

008asd