Waterman Expert Czarny CT Pióro wieczne

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: WATERMAN
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 467,00 zł
  • Niedostępny

Waterman

Opis produktu:

Stalówka - Stal nierdzewna

Korpus - Laka

Nasadka - Laka

Wykończenia - Platerowane palladem

Zalety produktu:
- ergonomia,

- niezawodność i sprężystość stalówki,

- ukośnie ścięta korona nasadki,

- współczesne lekkie wzornictwo,

- oryginalny kształt,

- charakterystyczny pierścień,

- nowoczesność,

- kolor czarny,

 

Ukośnie ścięta korona nasadki oraz niezawodna stalówka ze stali nierdzewnej sprawiają, że Expert kusi oryginalnością i szykiem. Jego elegancja uwydatnia się zarówno we współczesnych modelach Czarny Mat lub Chromowy, jak i w ozdobionych jodełkowym wzorem wykończeniach Cityline.
Precyzyjne, wymagające i absolutnie niezawodne artykuły piśmiennicze Expert uwodzą wyrafinowaniem połyskliwej laki, zarówno w wersji czarnej ze złotymi lub chromowanymi wykończeniami, jak i w wersji wykończeń wydmowych zdobionych prostymi , surowymi motywami.

Waterman

Lewis Waterman postanowił zaprojektować własne pióro wieczne. Wkrótce spełnił swój zamiar, jego pierwsze pióro nosiło nazwę "Regular" i zostało opatentowane w 1884 roku. Kolejne ulepszenia podstawowego projektu oraz agresywny marketing odegrały istotną rolę w produkcji wiecznych piór jako artykułu masowego. Po śmierci założyciela w 1901 roku, firma Waterman nadal się rozwijała.

Fabryka Saint-Herblain, położona niedaleko Nantes (Francja), która istnieje od 1967 roku, produkuje około 5 milionów piór rocznie. 70% produkcji jest przeznaczone na eksport do 110 krajów.

Współcześnie marka Waterman należy do amerykańskiego koncernu Sanford (grupa Newell Rubbermaid) - największego na świecie producenta artykułów piśmiennych, właściciela marki Parker, niedawnego konkurenta Watermana.