Jak odzyskać sprawność w kontuzjowanych kostkach?

09-04-2018

Jak odzyskać sprawność w kontuzjowanych kostkach?

Pomoc, w odzyskaniu sprawności w kontuzjowanych kostkach, pomoże nam przyrząd AnkleTough / Akleciser.

Jest to prosty w obsłudze produkt, składający się z 4 pasów o różnym stopniu oporu (słaby, średni, mocny i bardzo mocny). Pasy wykonane są ze wzmacnianego materiału elastycznego, każdy z nich tworzy pętle, które można umieścić w prosty sposób na bucie lub bosej stopie. Pasy AnkleTough / Akleciser zostały zaprojektowane przez fizjoterapeutów do samodzielnego użytkowania w domu.

 

Ćwiczenia z pasami AnkleTough/ Akleciser wzmacniają mięśnie, ścięgna otaczające kostkę, wzmacniają także przednie i tylne mięśnie goleniowe. W wielu przypadkach regularne ćwiczenia pozwalają uniknąć interwencji chirurgicznej w kontuzjowanym stawie skokowym.

 

Pasy AnkleTough / Akleciser składają się z poszczególnych taśm o określonym oporze, oznaczonych kolorami: biały – słaby opór, żółty – średni, czerwony - mocny, niebieski – bardzo mocny. Wybór spośród 4 różnych poziomów oporów pomaga na podnoszenie poziomu trudności podczas ćwiczeń, oraz pomaga ocenić postępy ćwiczącego. Jest to produkt ekonomiczny, kupując pasy w zestawie mamy 4 poziomy oporu.

 

Przykładowe ćwiczenia z pasami AnkleTough / Akleciser:

1. Należy wybrać z 4 poziomów oporu 1, tak aby komfortowo wykonywać ćwiczenie

2. Następnie wsuwamy paski na stopy (mogą być w obuwiu, możemy ćwiczyć na boso). Taśma powinna znajdować się w połowie stopy, za małymi palcami.

3. Ustabilizuj kolana, przy pomocy rąk , aby nie poruszały się na boki i kolejno wykonuj ćwiczenia:

https://www.zdrowapolka.pl/pasy-do-cwiczen-nog-w-czterech-oporach-ankleciser.html

 

O obciążeniu i czasie trwania ćwiczenia oraz liczbie powtórzeń musi zadecydować lekarz lub rehabilitant.

 

Zapraszamy do kontaktu i zakupów, nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

 

Uwaga: Wykonywanie ćwiczeń jest zależne od stanu zdrowia - bezwzględnie w każdym przypadku należy zasięgnąć porady lekarza i ćwiczyć wg wskazań lekarza lub rehabilitanta.