Miód z propolisem 400g słoik

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 55,00 zł
  • Niedostępny

Jest on często stosowany na ciężko gojące się rany, odleżyny, egzemy, grzybice skóry, zapalenia skóry, a także na otarcia, ciecia, oparzenia i inne problemy skórne.

nazwa: Miód z propolisem

gramatura: 400g

opakowanie: słoik

 

Krótki opis miodu z propolisem

Propolis, nazywany również kitem pszczelim powstaje z żywic roślinnych, zbieranych przez pszczoły robotnice z liści, pączków i z kory wybranych drzew iglastych oraz z topól.

Zdrowotne zalety propolisu znane są od niepamiętnych czasów. Ponieważ ma on duże działanie antybakteryjne i antywirusowe, jest nazywany antybiotykiem natury.

Jest on często stosowany na ciężko gojące się rany, odleżyny, egzemy, grzybice skóry, zapalenia skóry, a także na otarcia, ciecia, oparzenia i inne problemy skórne.

Wewnętrznie,  na choroby układu oddychania, przeziębienia, grypę, zapalenie migdałów, ból gardła, zakażenie dróg moczowych, reguluje ciśnienie krwi, zatrzymuje rozwój bakterii i działa przeciwwirusowo. Regularne spożywanie utrzymuje wysoką odporność organizmu.

Jak przygotowywany jest kremowany miód z propolisem?  

Świeżo odwirowany miód przepuszczany jest przez delikatny filtr. Jeżeli miód był zebrany wcześniej, jest on najpierw rozpuszczany w temperaturze 45°C. Następnie mieszanka miodów (miód akacjowy i słonecznikowy), bezalkoholowy wyciąg z propolisu, oraz kremowany miód z rzepaku  (w ilości 10-20%) są wlewane do maszyny mieszającej. Całość jest mieszana w chłodni od 5 do 6 dni, w stałej temperaturze 14°C. W tym czasie miód ulega naturalnej krystalizacji, powstające kryształki miodu ulegają rozciągnięciu w czasie mieszania, i w ten oto sposób otrzymujemy “aksamitną” spójność produktu. Na koniec całość zamykana jest w słoiczku. Pod wpływem kremowania, propolis nie wypływa na powierzchnie słoiczka.

 

Jak spożywać miód z propolisem?

Podawać codziennie 2 razy po 1 łyżeczce, tzn.  2 razy po około 10 gram produktu, w ten sposób ilość samego propolisu będzie wynosić 2 razy po 0,5 gram (około 20 kropel). Produkt nie może być spożywany przez osoby uczulone na propolis oraz na pyłki kwiatów!

 

Jak przechowywać miód z propolisem?

Produkt należy chronić przed światłem, wilgocią oraz dostępem powietrza. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Produkt zachowuje pełne wartości odżywcze przez minimum 2 lata. Produkt zawiera wyłącznie składniki naturalne

041asd