Błoto z morza martwego 500g suche błoto

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak
  • szt.
  • 25,70 zł
  • Niedostępny

ORYGINALNE BŁOTO Z MORZA MARTWEGO, POZYSKIWANE RĘCZNIE, PODDANE PROCESOWI SUSZENIA NA SŁOŃCU. 
ZACHOWUJE WSZYSTKIE WŁAŚCIWOŚCI BŁOTA MORSKIEGO (wysoka koncentracja cenych minerałów i pierwiastków takich jak: magnez, potas, wapń, żelazo, mangan, bromki, siarczany, węglany i wielu innych).

75534raosmANTÓWEK

Błoto kosmetyczne suszone 500g
ORYGINALNE BŁOTO Z MORZA MARTWEGO, POZYSKIWANE RĘCZNIE, PODDANE PROCESOWI SUSZENIA NA SŁOŃCU. 
ZACHOWUJE WSZYSTKIE WŁAŚCIWOŚCI BŁOTA MORSKIEGO (wysoka koncentracja cenych minerałów i pierwiastków takich jak: magnez, potas, wapń, żelazo, mangan, bromki, siarczany, węglany i wielu innych).- regeneruje pielęgnuje i odżywia skóre,
- oczyszca ją i wygładza,

- pozostawiając świeżą, matową i nawilżoną,
- pobudza krążenie krwi i metabolizm skóry,
- jest szeroko stosowana w ośrodkach SPA do zabiegów antycellulitowych i przeciw rozstępom,
- pomaga usunąc zmęczenie fizyczne i psychiczne,
- może być ważnym uzupełnieniem w terapii trądziku, łuszczycy, apotowego zapalenia skóry, egzem, łojotoku.

Pielęgnacja ciała

Błoto suszone  jest nowością na rynku europejskim, choć sposób jego produkcji jest bardzo prosty. Błoto suszone powstaje z czarnego błota kosmetycznego pozyskiwanego w tradycyjny sposób (ręcznie) z brzegu Morza Martwego. Wydobyte czarne, mokre błoto jest rozkładane na słońcu, na specjalnie do tego celu przygotowanej platformie i poddane działaniu promieni słonecznych. W depresji, w której zlokalizowane jest Morze Martwe, opady deszczu są rzadkością, w większości dni w roku świeci na tym obszarze słońce. W takich warunkach mokre błoto wysycha bardzo szybko, po czym poddane jest procesowi mielenia i sterylizacji promieniami UV. W takiej postaci, bez żadnych dodatków (wypełniacze, polepszacze, konserwanty itp) trafia do Państwa. Bardzo interesującą rzeczą jest fakt, że wydobyte bezpośrednio z Morza Martwego błoto posiada czarny, smolisty kolor, zaś po wyeksponowaniu go na słońce zmienia swój kolor na kawowy. Suszone błoto pomimo zmiany koloru na jaśniejszą zachowuje wszystkie swoje właściwości, takie same jak mokre, czarne błoto bezpośrednio po wydobyciu z morza.


Błoto można stosować w formie maseczek i okładów na całe ciało. Jest nadzwyczaj skuteczne w walce z problemem przetłuszczającej się skóry, niezastąpione w pielęgnacji cery tłustej i mieszanej oraz nieocenione w zwalczaniu trądziku i wykwitów skórnych wywołanych łojem zatykającym pory skóry.

W formie maseczek na twarz błoto stosuje się zwykle 1 x w tygodniu na ok. 15 minut. Błoto powinno się zmyć ciepłą wodą przed jego całkowitym zaschnięciem (w czasie "podsychania"). Przed nałożeniem maseczki lub okładu błotnego na ciało na czas podany wyżej zaleca się przeprowadzenie próby skórnej (błoto z Morza Martwego ma bardzo silne działanie). Zaczerwienienie skóry i lekkie pieczenie jest naturalną reakcją skóry. Niepokojące jeswt bardzo silne zaczerwienienie i pieczenie skóry. W takim przypadku należy zrezygnować z maseczki lub okładu.

 
Przygotowanie maseczek i okładów z suszonego błota z Morza Martwego jest bardzo prostą czynnością. Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednią ilość proszku do planowanego zabiegu. W przypadku maseczek na twarz jednorazowa porcja sproszkowanego błota to kilka łyżeczek od herbaty. Do proszku, który wsypujemy do niedużego naczynka, należy dodać niewielką ilość wody (zwykle na 7 porcji suszonego błota - 1 porcja wody). Należy pamiętać, aby błota nie rozrabiać raczej zwykłą wodą z kranu. Najlepiej użyć do tego celu wodę mineralną, w ostateczności zwykła wodę przegotowaną.

Opakowanie: 500g 
bez konserwantów i innych dodatków chemicznych