Orzechy Piorące 300g

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Brak
 • szt.
 • 22,90 zł
 • Niedostępny

PRODUKT NATURALNY, GWARANCJA WYSOKIEJ JAKOŚCI *****

 
Wyciąg z orzechów piorących ma silne właściwości antybakteryjne
Można go używać jako środka pielęgnującego dla zwierząt, pozwala on pozbyć się uciążliwych pasożytów zamieszkujących futro domowych pupili, a także uzdrowić rośliny domowe, nie powodując u nich szkodliwych efektów ubocznych. 
Grzyby i mszyce przestaną być problemem po spryskaniu ich wyciągiem z orzechów piorących.

85565aurahurt
Orzechy piorące to naturalna alternatywa dla chemicznych środków piorących. 
W przeciwieństwie do proszków dostępnych w sklepach nie powodują one alergii, są w 100% biodegradowalne i niezwykle delikatne dla tkanin. 
Można ich używać zarówno do prania ręcznego, jak i do prania w normalnej pralce automatycznej.


 
Orzechy piorące zawierają saponinę, czyli naturalny detergent o właściwościach myjących, odtłuszczających i oczyszczających. Saponina zmiękcza wodę i działa niezależnie od jej temperatury.

Ten przyjazny środowisku środek piorący jest szczególnie polecany alergikom i osobom z problemami skórnymi, np. łuszczycą. Orzechy to coś znacznie więcej niż naturalny detergent – można ich używać również do pielęgnacji ciała oraz jako środka odkażającego i czyszczącego.

Wyciąg z orzechów piorących ma silne właściwości antybakteryjne
Można go używać jako środka pielęgnującego dla zwierząt, pozwala on pozbyć się uciążliwych pasożytów zamieszkujących futro domowych pupili, a także uzdrowić rośliny domowe, nie powodując u nich szkodliwych efektów ubocznych. 
Grzyby i mszyce przestaną być problemem po spryskaniu ich wyciągiem z orzechów piorących.
 
Wydajność orzechów piorących jest bardzo duża, przy 2 - 3 praniach tygodniowo czteroosobowa rodzina używa 0,5kg łupin w ciągu 6 miesięcy. Ponadto można zaoszczędzić na płynie do płukania - rzeczy wyprane w orzechach są miękkie i przyjemne w dotyku. Aby pranie ładnie pachniało można dodać kilka kropel olejku eterycznego

 

Produkt naturalny, przechowywać w suchym ciemnym miejscu, kraj pochodzenia Indie.

Najczęściej Zadawane Pytania

Jak prać w orzechach piorących?

 • PRANIE W PRALCE. Do woreczka do prania w pralce wrzuć 5-7 pokruszonych orzechów piorących, zawiąż woreczek i włóż do bębna pralki. 
 • Prać w około 30 - 90 stopni cejcjusza. Do białych tkanin najlepiej dodać 1,5 łyżki sody oczyszczonej, aby uzyskać śnieżnobiałą barwę.Dla uzyskania przyjemnego zapachu dodaj do prania ulubiony płyn do płukania lub olejek eteryczny. Tymi samymi orzechami można prać kilka razy.

 • PRANIE RĘCZNE. 3-4 pokruszone łupiny orzecha zalać gorącą wodą i namaczać przez około 15 minut. Po upływie tego czasu wodę zamieszać, wylać łupiny, odczekać do schłodzenia się wody i zacząć pranie ręczne.
 •  MYCIE NACZŃ W ZMYWARCE 5-6 połówek orzechów włożyć do woreczka i położyć w zmywarce. Przy ocno tłustych naczyniach wskazane jest dodanie 50% używanego wcześniej środka. 
 • PIELĘGNACJA ZWIERZĄT Orzechy są bezpiecznym środkiem do pielęgnacji zwierząt domowych. Dzięki właściwością insektobójczym przynoszą zwierzęciu ulgę i nie podrażniają sierści. Wywar do umycia zwierzęcia przygotawać tak jak do prania ręcznego.
 • CZYSZCZENIE SREBRA I ZŁOTA. 2-3 połówki orzechów luźno lub w woreczku namaczać przez 45 min w 150ml gorącej wody. Następnie nasączone łupiny potrząsać do uzyskania piany. Naczynia i ozdoby można czyścić bezpośrednio łupinami albo całym woreczkiem. Jeśli zabrudzenia są ciężko dostępne należy sporządzić wywar: 8 łupinek gotować w 100ml wody przez 5 min. Następnie ostudzić i wycisną 1/2 cytryny. Gotowym wywarem przy pomocy szczoteczki można doczyścić biżuterię, sztućce i inne małe elementy. 
 • WYWAR DO SPRZĄTANIA. Gotowy roztwór z orzechów może służyć jako uniwersalny środek czyszczący. Nadaje się do każdego pomieszczeia: ożna nim sprzątać toaletę, umyć okna podłogi i meble. Wywar z orzechów można przechowywać max 10 dni w chłodnym miejscu.

Jestem alergikiem, czy mogę używać orzechów piorących?
Tak, można nawet powiedzieć, że orzechy piorące to środek do prania stworzony specjalnie dla Ciebie! Saponina, będąca naturalnym, a nie chemicznym detergentem, może być stosowana zarówno przez osoby mające skórę skłonną do podrażnień, jak i przez cierpiących na uczulenia. W orzechach można bezpiecznie prać również pieluszki lub ubranka dla dzieci.

Co wyróżnia orzechy piorące?
Za właściwości piorące orzechów odpowiedzialna jest saponina. Ten naturalny detergent to rodzaj „żywicy”, lepiącej się substancji, występującej w orzechach, o charakterystycznym „wędzonym” zapachu. Dobrej jakości orzechy będą intensywnie pachnieć saponiną – świadczyć to będzie o ich skuteczności. W Aura Herbals sprzedajemy wyłącznie świeże, prawidłowo przechowywane orzechy piorące, o dużej zawartości saponiny.

Zmiana opakowania na ekologiczną torębkę.